Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 cc-s papírokkal rendelkező...

50 cc-s papírokkal rendelkező 125 cc-s motort vezethetek B-s jogsival?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Honda NSR 125cc-t aminek 50-es papírjai vannak, na most ha tudom vezetni B-s jogsival akkor nem tenném le a jogsit! Szerintetek?
2010. máj. 11. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarul nincsenek papírjai, nincsen rendszáma, szóval, ha nem hülye a rendőr, még a B-s jogsidat is azonnali hatállyal bevonja.
2010. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezerszer elmondták már, hogy ennek a világnak vége. Egy rendőr egyből kiszúrja hogy nem 50cm3, hanem 125cm3 amire se jogsid, a motornak meg nincs forgalmija, vizsgája stb. 1-2hétih élveznéd, majd megunnád, h menekülnöd kell a rendőr elöl. Aki megjegyez, és előbb utóbb de elkap. Rakj le "A" jogsit és papiros motort vegyél!
2010. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hogy elveszi a jogsidat de fel is jelent !! A papírok miatti okirathamisításért (börtön jár érte) , + a kötelező biztosítás sem 125ccm-re szól szval azért is jól megb.sznak(pénzbüntetés)...
2010. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az adás vételi szerződésben 50-es van, sokan járnak így nem értem akkor! És miért büntetne meg ha én tudásom szerint 50eset vettem mivel a szerződésben az van.
2010. máj. 11. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudod azért büntet meg, mert...

1., Nincs a vezetett kategóriára érvényes jogsid

2., A motornak nincsenek papírjai, mivel 50-esként használod, és innentől kezdve 125-re való biztosítás kellene, de mivel 50-re való van (ha van), ezért biztosítási csalás...

...Ne próbáld ki sztem...

2010. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A B kategóriás jogsi csak 50es motort takarja be a 125-set nem!ergó:több szempontból szabályszegő
2010. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
igen vezetheted, mert a B jogsival alapból vezethetsz 50 ccm motort (én 2 éve így tanultam). Ja és még valami: tudom hogy szabályellenes ha "papírbajos" motorod van, de ha NEM ÁLLATKODSZ VELE ÉS NEM MÉSZ VÉGIG EGYKEREKEZVE A FŐUTCÁN ÉJSZAKA 100-AL, akkor kevés rá az esély hogy baj legyen belőle. Ha betartod a szabályokat úgy ahogy kell akkor nyugodtan lehet vele motorozni. Sok sikert az NSR-hez ! szerintem jó motor
2010. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!