Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás menete?

Autóvásárlás menete?

Figyelt kérdés

Van köztettek aki nemrégiben vásárolt autót magánszemélytől?

Az első autóm vásárlása előtt állok de nem tudom mégis hogyan zajlik.a (papírmunka)

pl [link] ebből hány példányt kell kitölteni stb stb. a 15 napos átírási határidőt nem lehet kicsit kitolni pár napra?

illetve a biztosítást azonnal kötnöm kell vásárlás után? ez interneten is meglehet csinálni ? tudom hülye kérdések de sajnos nem tudom :)


2017. márc. 17. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Aláírjátok az adásvételit több példányban. Te odaadod a pénzt, az eladó odaadja az autó kulcsait és okmányait. Innentől kezdve gyakorlatilag a tiéd.

Biztosítást ha használni akarod érdemes már aznap megkötni. Interneten is lehet, még hétvégén és ünnepnapon is.

Átíráshoz be kell menned az okmányirodába. Ott majd elmondják mi kell hozzá és adnak csekket, amit be kell fizetned. Nem érdemes húzni. Mi értelme lenne?

Röviden ennyi, nem egy komplikált és nagy dolog.

2017. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adásvételi négy példányban, minden példány eredetben aláírva (tanúkkal), átadod a pénzt és 1 példányt az adásvételiből, eladó átadja a kulcsokat és újabb autóknál a kulcskód, rádiókód sem árt, ha megvan hozzá. Ezen kívül az ő nevére szóló forgalmit és törzskönyvet is át kell adnia. Ha pl. hiteles az autó és banknál van a törzskönyv az hosszabb menet lesz. Biztosítást azonnal kötni kell rá (lehet előre is az interneten, a forgalmiból ki tudod másolni az adatokat), mert annak hiányában az utcára se teheti ki a lábát az autó (az eladó biztosítása visszamenőleges hatállyal megszűnik az eladás pillanatától majd), valamint kell az átíratáshoz is (+ egy eredetiségvizsgálat is kell majd). A biztosítás nélküli közlekedésnél a rendőr megbírságolhat, a biztosító extra fedezetlenségi díjat számol. A 15 napos határidőből való kicsúszást forgalomból való kivonással jutalmazza a hatóság. Kicsit hosszú lett, de remélem a lényeget ki tudod belőle hámozni.
2017. márc. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy az előzetes biztosítás kötésnél nem kell azonnal fizetni, van valamennyi türelmi idő, tehát ha valami miatt kútbaesik az üzlet, nem kell futni a pénzed után, simán felhívod a biztosítót, hogy tárgytalan.


Én úgy csináltam, hogy lefoglalóztam, erről írtunk egy papírt amin minden adat rajta volt, és megállapodtunk, hogy az eladó 10 napon belül átadja az autót, és megcsinálja az eredetiség vizsgálatot.


Amikor visszamentem, aláírtuk a végleges szerződést (4 pld.) és együtt elmentünk az okmányirodába és átirattuk az autót, és én még aznap délutan kifizettem a biztosítást.


Azért mentük együtt az okmányirodába, mert hiteles volt az autó, és így a bankról rögtön az én nevemre írták, nem kellett azt a kört megfutni, hogy először az ő nevére írják aztán az enyémre.

Ha nem hiteles az autó, akkor nem fontos, hogy mindkét fél ott legyen az okmányirodában, csak a papírok kellenek.

2017. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!