Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tankolok 10 liter 100-as...

Ha tankolok 10 liter 100-as benzint, meg 35 liter 95-öst, akkor hanyas lesz az oktánszám? Miből mennyit kell tankolnom, hogy 98-as legyen a két benzin összekeverve?

Figyelt kérdés
úgy, hogy max 45 litert tankolhatok

2017. márc. 18. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rég volt már matek óra nekem, de ha fele-fele kevered akkor 97.5 oktánszámú lesz odáig nem nehéz kiszámolni. Szerintem ennél nagyon nem pontosabb a kutakon se.

Mihez kellene valami kísérlet?

2017. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96,3578
2017. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem lineáris. Tehát ugyanannyi 95ösből és ugyanannyi 100-asból nem 97.5-es lesz.

Milyen kocsihoz kell ez?

2017. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

A fenti példa szerint, ha a térfogatni kontrakciótól eltekintünk és additívnak vesszük a térfogatokat (gyakorlatilag megtehetjük), akkor 96,11-es oktánszámú, kb 45 liter benzined lesz. (Általános iskolai matematika.)


A skála lineáris.

Legalábbis nekem általános iskolai, (vagy már középiskolai?) kémia órán úgy tanították, hogy az oktánszám egy százalékos arány. Referenciául véve, az izooktán (2,2,4-trimetil-pentán) százalékos arányát normál heptánban.

Tehát ha 10 litere 100% izooktánt tartalmazó (pontosabban ennek megfelelő kompressziótűrésű) benzint összekeverünk 35 liter 95% izooktánt tartalmazó (ennek megfelelő kompressziótűrésű) benzinnel innentől kezdve egy egyszerű általános iskolai keveréses feladatot kapunk.

2017. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, hát jó különböző számok jöttek ki.

Én sajnos nem tudom ezeket kiszámolni, mert diszkalkuliás vagyok, néha még egy egyszerű összeadás se megy, nem hogy ilyen képletek alapján számoljak, sajnos ez van, én sem tudom megérteni, de ez nem megy nekem.


Akkor ezek szerint több kell majd a 100-as benzinből, hogy meglegyen a 98-as oktánszám.

2017. márc. 18. 18:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert 98-as benzin kell az autóba, de azt nem kapni, így tudok picit spórolni, mert a 95 sokkal olcsóbb, és így keverve lesz majdnem 1 tanknyi.
2017. márc. 18. 18:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség kevergetni, az az autó simán elmegy a 95-össel, feltéve, hogy használhatod ólommentes üzemanyaggal. Ha valami régi ólmos üzemanyagra tervezett autó, akkor tegyél ólompótló adalékot bele, ne 100-as benzinnel keverd. Max. a gyújtásra kell picikét ráállítani.

Egy ilyen autó semmivel se fog jobban menni 98-assal, mint 95-össel.


Szerintem.

2017. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Értem, így érthető a kérdésed.


Egy egyszerű matematikai egyenlettel ki lehet számolni amit kérdeztél, de akkor s számolás menetével nem untatlak. csak a végeredményt közlöm:

27 liter 100-as kell és 18 liter 95-ös.


De véleményem szerint is azon a három oktánszámbeli különbségen olyan sok nem múlhat. Tisztán 95-össel is gond nélkül kell üzemelnie az autódnak. De ha mindenképp 98-ast akarsz kikeverni, akkor a fentiek szerint teheted.

2017. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már értem! :)

Eddig 95-el mentem vele, de mindig mondja a kutas, hogy nézzem a tanknál, mert írja, hogy 98-as való bele, aztán most kicsit megjáratom vele az autót, mert hosszabb útra megyek.

Ha nem érzek változást, akkor legközelebb maradok a 95-nél.

Meg gyűjtök egy kis smart pontot, legközelebb már 10-15 ft-al olcsóbb lesz literje. (ha bejön az új benzin)

2017. márc. 18. 19:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miylen auto az, de ha nem Ferrari, lambo, vag yilyesmi, akkor tuti nem a 98-as az ajánlott, a kutasnak szimpla üzlet, hogy tankold a drágábbat.
2017. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!