Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen passat b6 típusú...

Ladás kérdése:

Volkswagen passat b6 típusú kocsim van. A napokban vásároltam, a vezérlés még nem lett azóta cserélve. A motortérből fura, ütemtelen kopogó hang hallatszik, ami ugyan úgy az utastérben is és az autó mellett állva is hallható. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 01:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennek az az oka hogy rádsóztak valami hulladékot
2017. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk ezt megnézhetted volna a vásárlás előtt.


Dízel? Ez lehet szelephézag vagy hajtókarcsapágy, legrosszabb esetben hengerfej vagy kettős tömegű lendkerék. Utóbbi könnyen felismerhető, ha a motor zörög, de indításnál és leállításnál jellegzetes csattanó hangot ad.


Az olajat nézd meg, annak mennyiségét és színét. Abból sok minden kiderülhet.


Mindentől függetlenül mielőbb vidd szervizbe. Ha lehet, így ne sokat járj vele.

2017. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Lendkerék gyanús. Elég amatőr dolog megvenni a használt dízelt egy kótogó lendkerékkel, már neharagudj.
2017. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Na akkor erre még költhetsz pár 100.000-et barátom :)
2017. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettős tömegű gyanús. Szerintem erre nem is érvényes a fél éves kereskedői garancia. Ez olyan 300+ ezres buli lesz lendkerékkel-kuplungszettel-munkadíjjal. De persze nem vagyok szerelő, meg így látatlanban nehéz is mit mondani. Nézesd meg feltétlenül, hátha mégse olyan nagy a gáz.
2017. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Aztán mi olyan nagy dolog azon, hogy most kell benne cserélni valamit?
2017. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mielőtt mégvettem elvittük szervizbe, ott mondták, hogy esedékes lesz a kettős tömegű lendkerék cseréje, így annak az árát rögtön le is alkudtam az autó árából. Csak kíváncsi voltam, hogy annak a hangja lehet e,és merjek e így közlekedni vele.
2017. márc. 19. 14:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Közlekedhetsz vele, de egyszer csak széthullik, és szó szerint se előre, se hátra. És ha nincs szerencséd, egyéb komoly problémát is okozhat, amikor széthullik. Én nem mennék így vele.
2017. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kellene így menni vele, nagyobb meghibásodáshoz is vezethet a többi alkatrésznél.
2017. márc. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7

Nagyon ravasz.

2017. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!