Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől búghat az autó jobb-hátu...

ElekTamás88 kérdése:

Mitől búghat az autó jobb-hátulja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekes dologra lettem figyelmes úgy fél éve. Az autó jobb hátsó részéről búgás hallható bizonyos szituációkban. Gondoltam több mindenre, így elsőként, amit magam is meg tudtam csinálni, megvártam a téli szezont, hogy a kerekeket átcseréljem téli-nyári szettre. Csere után tovább volt hallható a bugás, ezt jeleztem a szerelőmnek, aki egy próbakör után azt mondta, hogy a jobb kerékcsapágy megadta magát. Eltelt egy kisebb idő ismét, mert az autót napi szinten használom. Nos a csapágy csere megtörtént elvileg, majd mondta a szerelő, hogy ha továbbra is búg, akkor a gumi a ludas. Itt a tavasz, a napokban visszakerült a nyári kerékszett, de búg, megcseréltem az első és a hátsó tengelyen lévő gumikat, továbbra is csak a jobb hátsó részén hallható a zaj. A gumiszilentek nyikorognak, ez okozhatja ezt a jelenséget? Egyébként további érdekessége ennek a hibának, hogy ha az autó élesen jobbra kanyarodik akkor búg (kaszni balra, jobb hátsó része kisebb terhelést kap), ha balra kanyarodik teljesen elcsendesül (kaszni jobbra, nagyobb teher a jobb oldalon).

Mi lehet még, ami ezt okozhatja?

Opel Corsa C 2004



2017. márc. 21. 18:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pofon egyszerű,valamelyik hátsó kerékcsapágy elköszönt.
2017. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Egy kicsit hosszú lett a leírásom, de úgy középtájon írtam, hogy a csapágycsere megtörtént (hátsó pár).
2017. márc. 21. 19:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen csapágy.
2017. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja hogy cserélve lett. Pedig ez csapágy akkor is, nagyon más nincs ami ilyet produkálna. Nem valami selejt csapágy került bele?
2017. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ráemelsz az autóra,megpörgeted a kerekeket.

Azonnal hallani,melyik csapágy a rossz.

A dolog érdekessége,hogy lehet akár valamelyik első is..

2017. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tuti hogy kerékcsapágy, hiába írod hogy a szerelő cserélte, vagy hozzá sem nyúlt, vagy egy bontott hulladékot vett bele ami ugyanúgy hibás, vagy olyan olcsó utángyártott került bele ami alapból iszonyat hamar meghibásodik, vagy széria hibás, ha van rá jótállás akkor intézkedni kell.

Én is jártam így, a gumis akihez szoktam járni ott autókat is szerelnek egyben, ott ránézett egy szerelő, mondta hogy egyből csapágyas, komplett kerékagy csere kell, mert a csapágy önmagában nem cserélhető stb... Amikor beszéltünk az árakról nem volt olcsó, egy olyan utángyártottat javasolt ami jóval olcsóbb volt, bár utángyártott alkarészek közül sem a legolcsóbb, arra mondta hogy sajnos erre is költeni kell, de erre 2 év garancia van, és beváltak. Mondta hogy szerezhet nekem olcsóbbat is jóval, vagy bontottat, de azoktól meg ne várjak csodát ha fél évig bírja akkor addig, ha 10 évig akkor addig, de lehet 2 perc után megint annyi lesz neki.

Mivel nem hozzájuk jártam alapból szereltetni hanem másik helyre ahol igaz hivatalosan ment a dolog, de ott a tulaj családbarát tehát nekem járt oda kedvezmény, ott is ugyan azt mondták mint a gumis szervizben hogy mi a gond, és bizony kerékcsapágy. Nagyon sok maszek szerelő hozzá sem nyúl, vagy olcsó hulladékot tesz bele, vagy bontottat, vagy olyat ami alapból pocsék, vagy csak simán kiszámlázza és rá sem nézett, és ráfog valami hülyeséget hogy teljesen mástól búg.

Javaslom hogy ne sajnáld a pénzt egy komolyabb szerelőre, de ha ennyire bizonytalan vagy vidd el több szervizbe megnézetni, és kérj árajánlatot!

2017. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Buf ***** válasza:
Lehet elkopott féknyereg is, de 90% csapágy, lehet csak ráhúzott a szerelő, aztán azt mondta cserélte, ha pedig tényleg cserélve lett akkor lehet nem is hátul rossz, hanem elöl, nézesd át teljesen.
2017. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként a csapágy csere nem megfelelősége van bennem is. Hétvégén lesz időm ellenőrizni a kerekek futását, remélem kiderül a hibajelenség. Mindenesetre holnap felhívom a szerelőt, hogy emlékezik-e még erre a cserére, hogy s mint történt a csere. Egyébként SKF típusú csapágyak kerültek bele..elvileg...elvileg hátra...elvileg jobbhátra, de csak elvileg.

2017. márc. 21. 20:14
 9/16 szántóvető ***** válasza:
a gumiszilent mitől búgna?a csapágycseréért fizettél,ebből következően naivan arra gondolsz hogy ki is lett cserélve.
2017. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
"Elvileg" nem hozok el úgy autót a szerelőtől,hogy nem bizonyosodtam volna meg a kifizetett munka minőségéről
2017. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!