Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Páréves szinte új autó hitelle...

Páréves szinte új autó hitellel vagy középkorú (9-13) éves autó készpénzben?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert volt pár 10-12 éves sõt 15 fölötti autó a kezem közôtt, és ilyentájt jönnek elõ a csereperiódusos és szokásos dolgok mellett a apróbb, bosszantó hibák, elektronikai meghibásodások, sok futásból adódó motorkopások. Nehez jót kifogni. Ezért gondoltam arra, hogx inkább hitellel venni egy két-három eves autót, aminél ezek még nincsenek és nem kell elgondolkodnom pár év használat után hogy megint fiatalabb kocsit kellene venni.

Mi a vélemenyetek?

Autóba középkorban ford focus II vagy mazda 6 van kinézve, újban annyira még nem n€zelődtem de német.vagy japán autó lesz.


2017. márc. 24. 06:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Eleve hogy lehet egy kategória egy focus és egy Mazda 6?

Mennyi a keret? Mennyi hitelt tudnál fizetni? Milyen elvárásaid vannak a kocsival szemben.


Az én tervem a következő:

Most van egy 18 éves VAG autóm, év vége felé akarom kicserélni egy 5-6 éves, szintén VAG sport(osabb) modellre. Kb. a vételár 2/3-a addigra meglesz. A maradék hitel. Stabil munkahelyem van, úgy gondolom a hitel fizetésével nem lesz gond. Ha mégis, a kocsi ára könnyedén fedezi az előtörlesztést. Vehetnék a vételár 2/3-áért hasonló teljesítményű elterjedtebb modellt, tehát készpénzre, de nekem személy szerint megéri a kiszemelt modell, mert autóbolond vagyok.

2017. márc. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
lehet venni bőven 10+ éves jó autókat és belenyúlhatsz valami rossz gazdás 2-3 évesbe is.
2017. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Biztos hogy nem vennek autot soha hitelre.
2017. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Kevesen vannak ebben az országban akik 3+ millióért tudnak KP-ra autót venni, nagyon-nagyon kevesen...
2017. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:
94%

Kp-ra tudnék venni 4millióst, de én az 1995-2000 közötti autókat preferálom, kb 300-500ezer Ft értékben.

Szerelhető otthon, de mégsem túl fapad, tetszik a formája, stb.


Olcsóbb fenntartani mint egy újabb autót abban az esetben, ha értesz hozzá/hajlandó vagy megtanulni vagy legalább hajlandó vagy megkeresni a megfelelő szakit (nem mindig a szervíz a jó választás).


Kocsira hitelt soha

2017. márc. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 joco5582 ***** válasza:

Nem egyszerű kérdés. Esetleg feltettétek már magatoknak a következő kérdéseket?

-Napi megélhetés elengedhetetlen feltétele a kocsi?

-Mennyi éves költséget tudtok bevállalni? (Ide sajnos mindent be kell venni, fogyasztás, alkatrészek, biztosítás, casco)

-Mekkora autó kell és mennyire fapados modellel tudnátok együttélni?


Tegyük fel a kocsi napi használatban van, nem tudod a munkát felvenni, akkor ott a legstabilabb technikát, kell választani a legkevesebb éves költséggel.


Ha elég egy fapados modell is, akkor már szaladnék is benzines Daciát venni. 3 millióért már szép tágasat is kasz, és az értékvesztése közel sincs annyi mint a többi autónak. Konkrétan hahun a pár éves pont annyiért van hirdetve mint a szalon autó akcióval.


Sajnos többen többféle számítással kimutatták, hogy az új autó hosszú távon olcsóbb mint a használt apránként költve rá. Nem luxus autóról beszélve.

Tehát ha pusztán anyagilag nézed, akkor tudsz-e hitelt fizetni tudsz-e nagyobb összeggel beszállni.


De van egy másik faktor is, van-e olyan autó, amiért egy összegben elkötelezed magad évekre? Nálam nem volt, 4, 4,5 milliós új autótól se esett le az állam, egyszerűen nem kívántam meg egyiket se - így maradtam annál ami használtban még kapható és tetszik.

Tudom, hogy többe lesz, de legalább olyan ami a családnak tetszik.


Remélem segít

2017. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek!

Focus es mazda 6 is tetszik meg jókat írnak róluk de ha már szóba jött, merre billen a pozitív oldal? Mazdára? Miben nagy a különbség köztúk?

2017. márc. 24. 09:29
 8/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg munkába járás a fő, később egy gyerekkel családi mindenes.
2017. márc. 24. 09:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Hitelt legfeljebb új autóra vennék fel, de arra sem szívesen és csak minimális részben. Hiszen azzal is bármi történhet.

És akkor azt 10-12 évig megtartanám.

Egy 9-13 éves autó tegyük fel ér kb 1 milliót. A szinte új, vagy 2-3 éveshez azt jelentené, hogy a nagy részét hitelből fogod finanszírozni. Én ezt nem vállalnám be. De ez én vagyok, nem ismerem a fizetésedet, költségeidet, családi állapotodat, egyéb körülményeidet.

2017. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kapásból találhatsz 67 db garanciális autót egy és hárommillió között, ha megnézed a VW csoport használtautós oldalát. Érdekes, hogy még Honda Jazz is van köztük ebben a pillanatban.


Én 3M-ért vettem 4 éves Octaviát garival, kp-ra. Sokkal nagyobb a használati értéke, mint egy 3M-ós szalon Dacianak vagy Ladának.


Ja és ezt a 4 éves autót is javíttatni kellett már, de nem került egy vasamba se hála a garanciának. Én max fapados Suzukit vennék párszáz ezresért, ha gari nélkül vennék autót.

2017. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!