Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy így viselkedik...

Normális hogy így viselkedik az oktatóm?

Figyelt kérdés
Alapjáraton nagy dumás,egész jó fej,kb ilyen 70 körül van.Már rögtön az első órán kb semmit nem magyarázott egyből vezettem(előtte soha életemben nem vezettem csak 10 percet kb összesen),majd én vezettem haza(valahogy mindig sikerült elindulni,és mivel autók sem nagyon voltak már este az utakon,nem volt gond,nem nagyon hibáztam,főleg hogy kb 5 percnyire lakok így nem vezettem sokat).A második alkalommal egyből a csúcsforgalomban indultam buszpályaudvarból körforgalmon,főúton egy kb 15 km-re lévő városba.Nyilván idegesebb voltam,kicsit kapkodtam,lefulladtam párszor,de már az elején egyből leszidott hogy hogyan képzelem azt hogy lefulladok,ő többet várt tőlem stb,már az egészen apró hibákért is leszidott,de még visszafogottabban.Aztán egy parkolóból elindulva stop tábla volt,autó nem volt a közelemben,körülnéztem és hibáztam mert kb 10km/h-val átmentem ,nem álltam meg, erre egyből benyomta a satuféket és leordította a fejemet hogy "Mi a f****t képzelsz b***meg?"Utána lehiggadt egy kicsit,csak folyton azt mondogatta hogy többet várt tőlem stb,elmentünk gyakoroltuk az elindulást,közben mondogatta hogy zseniálisan vezetek és nem érti hogy miért bénázok néha.Utána megint forgalom,egyetlenszer hibáztam utána,egy teljesen veszélytelen semmis hiba és mégis leszedte érte a fejem,utána megint mondta hogy "40 év alatt egy kezemen meg tudom számolni hány tanuló volt ilyen jó,és már egyből a 20. óra szintjével kezdett stb."Csak nekem már teljesen elment a kedvem,előtte végig vigyorogtam hogy végre vezetek,de nem bírom ha türelmetlenek velem,főleg így hogy szinte semmit nem vezettem még,forgalomban meg egyáltalán nem.Ráadásul az oktatóautó is egy régi sz**r, a váltója néha nem akar beakadni fokozatba stb.Ez normális és jobb lesz,vagy mit csináljak?16/f

2017. márc. 24. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed nem tudsz így tanulni, nem jössz ki vele, akkor minél hamarabb válts oktatót.

Minél inkább halogatod az oktatóváltást, annál rosszabb lesz később.

2017. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is válts oktatót!

Keress egy türelmest, aki nem szól ha nem állsz meg a stop táblánál. Igaz, hogy esetleg semmit se fogsz tanulni 30 óra alatt, és még pót órákkal se mész át, de nyugalom lesz...

Ennyi tér, hogy csak a teszteket nyomjátok, de azt már nem tudod, hogy a stop táblánál mindig köteles vagy megállni, még akkor is ha senki se jön! A vizsgán már buktál volna.

Mi volt a másik "teljesen veszélytelen semmis hiba", behajtottál a gyalogosok közé a zebrán?


"Már rögtön az első órán kb semmit nem magyarázott egyből vezettem"


Mit kellett volna magyaráznia? A szabályokat tudod, nem? Legalábbis most tettél sikeres vizsgát.

El tudsz indulni, meg tudsz állni, akkor mit magyarázzon még?

2017. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Én lefeküdnék vele.
2017. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennek már nyugdíjasnak kéne lenni, az írásodból ítélve teljesen türelmetlen már.

Nem volt türelme elmagyarázni neked a dolgokat sem, és segítenie kellene a vezetésben az első órákban, főleg ha egyből mély vízbe dobott. A STOP táblánál meg nem orditania kellene, hanem fékezzen, azért van előtte is fékpedál, utána pedig széphangon felhívja a figyelmed a hibára.

2017. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy szellemileg leépült ürgétől akarsz tanulni?!
2017. márc. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyet fogtam ki, pedig már vagy 25 éve volt. Előtte a kis utcánkban gyakorolgattam apám kocsijával, már egész jól tudtam kezelni az autót mire az oktatóhoz kerültem, aztán annyit ordítozott és blf$szozott az a figura, hogy teljesen elment a kedvem a vezetéstől, emlkészem levizsgáztam (elsőre, ahhoz is úgy gratulált, máig emlékszem, hogy "k$va nagy b$f$sz vagy b+, de átmentél!).


Utána vagy 3 évig nem voltam hajlandó vezetni, a család meg nem értette mi van.


Ez alatt meg persze jól elfelejtettem mindent, aztán mikor a munkahelyemen muszáj volt elkezdeni vezetni (kisteherrel...) volt 1-2 meredek szituáció.


Hagy ott, válts oktatót. Nem szabad, hogy kialakítsa benned, hogy parázz a vezetéstől, utána évekbe kerül amíg elmúlik.

2017. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen oktatóm volt, ott is hagytam. Azóta sincs jogsim autóból. Ennek már 20 éve.
2017. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyi normàlis oktató van,ès bőven van vàlaszték... Ne hagyd,hogy ilyen hangulatban teljenek az óràk,nagyon fontos,hogy türelmes legyen az oktató!
2017. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Én lefeküdnék vele.
2017. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!