Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómon 17-es felnivel minimál...

Autómon 17-es felnivel minimálisan ráz a kormány, néha fékezeskor is csinálja ezt, futómű beállítás kéne rajta?

Figyelt kérdés

15-ös felnikkel nem volt probléma, csak a 17-esnél csinálja ezt a jelenséget.

Gumik meg a felnik is jók.



2017. márc. 25. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Rosszul van kiegyensúlyozva. El kell vinni gumishoz centrírozni.
2017. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pedig már 3x centríroztatva lett.. hihetetlen, ilyen nehéz ezt megcsinálni normálisan vagy mi..😐

Nem tudom mit csináljak

2017. márc. 25. 19:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig ezért ráz általában másik kerékszettel. Nem mostanában lett fölrakva a gumi a felnire? Amíg meg nem szárad az a kulimász, amivel megkenik a felni peremét, addig elmászhat rajta a gumi.

Én is mikor tavaly új gumit vettem, másnap mentem is vissza a gumishoz, hogy ráz. Még garanciában kicentrírozták még egyszer.

Fékezéskor rázás lehet még akkor is ha hullámos a féktárcsád. De ha a másik kerékszettel nem csinálta, akkor ez nem valószínű.

2017. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A másik nyári szettnél meg a téli szettnél jó minden, (15-ös felnik) nem ráz, meg semmi ilyesmi, még fékezéskor sem. Pedig a télire még új gumikat is vettem és hibátlan.

Erre a 17-esre meg kb. 1 hónapja vettem nyári gumikat, és most lett nem rég felrakva, de gyorsításkor már ráz kb. 80-100km/h közti tempónál.

Megint vigyem el centríroztatni? Vagy esetleg görgőztetni? Görgőztetéskor nem karcolják meg a felniket?

Bár én úgy tudom nincs ezeknek a felniknek semmi bajuk.. aztán kitudja :/

2017. márc. 25. 19:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy csak gyorsításkor csinálja ezt a jelenséget meg fékezéskor is, de 15-ös felniknél nem volt ilyen probléma.
2017. márc. 25. 20:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Fékezésnél meg akkor amikor nagy tempóval megyek és kicsit erősen fékezek
2017. márc. 25. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Picikét megnőtt a rugózatlan tömeg, és előjönnek a futómű vagy féltengely hibák. De inkább féltengely.


Szerintem.

2017. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JulesTS ***** válasza:
Nezesd at a futomuvet. Nekem ugyanilyen problemam volt. 14-es lemez felnikkel, vekony gumival semmi gond nem volt. 15-os alufelni szelesebb uj gumival razott. Ketszer vittem vissza kiegyensulyoztatni, aztan mas gyartmanyura csereltettem, de azzal is razott. Vegul also lengokarok es stabilizator szilentek csereje oldotta meg a problemat. A szilentek epp annyira voltak kiszottyosodva, hogy a vekonyabb es konnyebb kerekekkel meg nem volt problema, de a szelesebb es nehezebb kerekekkel mar razott.
2017. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!