Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 5ös széria (e60) modell,...

BMW 5ös széria (e60) modell, no de melyiket?

Figyelt kérdés
Kedves Válaszolók. Saját autó vásárlásában gondolkodom. Nézegettem a kínálatot benzines szedán autó kategóriában. Mazda 6, Bmw 5 a kiszemelt példányok. A kritériumok mindenképpen benzines manuális váltós autó legyen. Azért ez a méretosztály mert 190 magas vagyok és kényelmesen akarok elférni benne. A második generációs Mazda 6-osok olyan áron vannak közel mint a BMW vagy az Audi. Megbízhatóság terén biztos első viszont közeledve a 10évhez pár ismerősöm szerint komoly rozsdásodási előjelek jelennek meg rajtuk, és oké az alvázvédelem, de a motortérben is, ajtóknál. Az első generáció elvileg mégrosszabb volt ilyen téren.TÖbb év elteltével nagy értékvesztéssel adnám el. A bmw-t nem menőzésből venném az e60asa formailag szerelem még mindig, kicsit lejjebb ment az áruk a német piacon ahogy figyelgettem (ugye jött 2 generáció az f10, és most a g40) viszont a magyar piacon nagyon jól tartja az árát pár év mulva sem buknék annyit rajta mint mondjuk a mazdával. Nézegettem a 520i motorral szerelt manuális modelleket több ismerősnek volt és motorikusan klappolt mindig. 525-ös volt egy jóbarátomnak neki voltak vele gondok. Szóval ez kétliteres szívó érdekelne, ahogy értesültem láncos vezérlésű 200.000 km alatt 6000eu környékén normális modelleknek tűnnek (van bőven olcsóbb is). Németországban szeretném mindenképpen megvenni , szerencsére kapcsolataim megengedik az utazást akár több nap eltöltését is. A kérdésem annyi lenne hogy ha jól karban tartott, illetve mikor már megveszem alaposan szervízelve kell tartani tőle?Ismertek esetleg ebben a verzióban komoly problémákat? Vagy esetleg más motorral?

2017. márc. 26. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát azt akartam írni, hogy ne a legkisebb motorral vedd, mert akkor nincs értelme az 5-ös BMW-nek. Minimum 2.5-ös lenne jó, ha dízel, ha benzines. Én dízelt vennék, de ha téged csak a benzines érdekel, az sem rossz. Attól hogy valakinek volt gondja vele, nem azt jelenti, hogy rossz motor. És ja, nekem is nagyon tetszik az E60, nem tudom miért mondják sokan, hogy csúnya, meg hogy Bangle elrontotta a BMW-t, stb.
2017. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!