Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 Enduro első motornak?

Simson S51 Enduro első motornak?

Figyelt kérdés

Üdv, 17 éves vagyok, úgy voltam, hogy veszek egy autót, de mivel nem vagyok gazdag csávó, meg amúgy sincs nagy támogatásom szülőktől, nem nagyon tudnék értelmes autót vásárolni, ami nem is öreg, nem is rossz... Ezért gondolkodni kezdtem valami 50 ccm terén, nagyrészt falusi közlekedésre (csak betonúton), olyan gépre, ami megbízható, és könnyű a javítása, illetve el van látva a piac alkatrészekkel. Van egy Babettám, de azért egy Simson jóval más kategória, márcsak a "motoros behatás" miatt is.


Sokan ajánlják első motornak, de gondoltam megkérdezem itt, hogy tényleg megfelel e. Szeretek javítgatással eltölteni hosszabb időt is, szóval ha néha bele kell nyúlni az nem zavarna.


Illetve S51-re AM jogsi kell? Mennyibe fáj a fenntartása évente? Mi a fogyasztása?


200k Ft amit max rá szánnék a motorra, plusz valamennyi egy sisakra, mivel nincs.



2017. márc. 27. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó a simson, bár én már a robogókat jobban szeretem. Volt vagy 15-20 simsonom annak idején, nem volt eggyel se komolyabb gond.

Jó rá a AM jogsi. Éves fentartása a biztosítás, 3-15eft/év életkortól/biztosítótól függ az ár. Fogyasztása 2-3Liter.

Az alkatrész ellátása mára már nulla. Van hozzá minden, de olyan szinten rosz utángyártott, hogy az már hihetetlen.

2017. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha motor kinézetű motor kell, akkor Derbi Senda vagy Aprilia RX50. Olyan 150-170 ezer körül mozognak, ha nincs szétgányolva akkor sosem kell hozzányúlni. Nekem Sendám van, kinyírhatatlan.
2017. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!