Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a robogóm...

Miért nem indul a robogóm (Derbi Hunter)?

Figyelt kérdés
50cc derbi hunter, nem rég vettem, pár hete szétszedtem, belenéztem nagyjábok OK volt, azt leszámítva, hogy henger fala, dugattyú teteje és a hengerfej minimálisan sérült volt. Sajnos a különolajzást nem sikerült megnéznem, hogy tol-e olajat, ezért a benzinbe minimális olajat is raktam. Tegnap tankoltam bele, de elfelejtettem olajat önteni hozzá. Ma hazafele egy jo 5perces folyamatos pörgés után hirtelen elgyengült. Még hazagurult nulla erővel, de amint lelassultam, leállt. Azóta sehogy nem indul. Hol kezdjek keresgélni? Megrúgni könnyű. Rugásra néha puffog egyet-egyet de gyakorlatilag teljesen halott. 2-3 perc önindítózás után sem indul.

2017. márc. 28. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

ezek szerint kétütemű...

jó benne a keverék aránya? 100%?

2017. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy kevés az olaj, de attól még be kellene indulnia. Gyűrű törött volna el?
2017. márc. 28. 18:06
 3/7 Zzzoli ***** válasza:

Menet közbeni hirtelen elgyengülés, hát én a henger-dugó párosra gyanakszom.

Húzd le megint, aztán többet fogunk tudni.

2017. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha kevés az olaj akkor szépen belehet sütni a dugattyút a hengerbe :D


kapd le a hengerfejet és nézd meg a gyűrűt...

nem egy nagy munka, pár perces meló az egész

2017. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na, hát elég szerencsétlenül törött el, mert a henger falát is, meg a dugattyút is végigrántotta, elég rendesen. Ráadásul a darabjai nem találom, szóval valószínűleg a főtengelyt is elfogja intézni ha nem jött ki a leömlőn. Nézegettem hozzá hengerszettet, de sok helyen irreális áron van. Esetleg hol érdemes nézelődnöm? Honnan tudhatom meg mik a kompatibilis hengerszettek ehhez a 90-es évekbeli Derbi Hunterhez? Bontottat sem találok, pedig az is jó lenne, ha sikerülne jó állapotút találnom.
2017. márc. 29. 19:28
 6/7 Zzzoli ***** válasza:
2017. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zzzoli ***** válasza:
Mondjuk ez a vizes Derbi, de van azért nem annyira irreális áron is, szét kell nézni a neten jobban!
2017. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!