Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes költeni...

Szerintetek érdemes költeni egy gyengébb autóra?

Figyelt kérdés

1.6-os autóm van, és szeretnék rá egy szép felnit, és alá egy jó sportfutóművet. Ott a probléma, hogy a márkás futómű 150 ezer körül mozog, egy 17-es felni gumival együtt meg 300 körül lenne. A véleményeteket szeretném kérni, hogy most költsek-e erre, vagy 3-4 évig járjak ezzel a gyári autóval, és utána vegyek egy komolyabbat, ami nem csak szép lenne, de menne is?

Jelenlegi autóm egy Golf 5.


2017. márc. 30. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Végre valaki aki nem csili vili diszkotuningolni akar,habem csak annyit amennyi kell!Egy jo futomuvet lehetoleg ultetessel,es egy normalis felnit!Mondjuk nem tudom milyet akasrz venni de 3kiloert a horror ár kategoria a 17-es felni!Nezzel inkabb valami hasznaltat de szepet a toredekeert!

De az alap kerdesre had ne nekunk kelljen mar valaszolni,hogy NEKED megegéri-e költeni a sajat autodra.....foleg miutan a tuning sosem éri meg,de NEKED kell tudnod hogy van-e ra ettol fugegetlenul kidobni valo penzed!

2017. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni, a te kocsid, te pénzed.


Az viszont nem mellékes, hogy türelmesen sokkal jobb üzletet lehet csinálni és nem kerülne pl a felni-gumi kombó 300ba.

2017. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Japan Racing felnik tetszenek, de az árát is megkérik, darabja 52 ezer újan, használtan meg nem nagyon árulnak. A normális gumi darabja meg minimum 25 ezer.

A futóművet ültetéssel gondoltam, 30-35mm-nél több nekem nem nagyon kell.

Arra is gondoltam, hogy csak rugókat veszek, az mennyire ártana a gyári gátlóknak? Ekkora ültetéssel elbírna még?

A felni dolgot viszont tényleg meg lehet oldani használttal, de ritka, ami szép, és nem padkás.

2017. márc. 30. 11:59
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Tudom. 3 éve nézegetem a felniket, vártam valamire ami igazán tetszik és nem horribilis az ára. Már lélekben készültem hogy kifizessek egy új JR3 szettet, amikor belefutottam egy nagyon jó vételbe. Ilyen: [link]

17x7, 2xET40, 2xET35, felgumizva (középkategóriás gumik közepes állapotban), minimális ráégett fékpor, hibátlan perem. 36ezer Ft +18ezerért a hozzávaló anyák az ellendarabjával és 2x20mm nyomtáv

2017. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán éri meg, mert szépnek szép lesz, de gyenge. És akkor azzal mit érsz? Legalábbis az én értékrendem szerint mindig a belső cuccok (motorerő, futómű) a fontosak, aztán utána lehet szép is. Bár egy felnit vehetsz alá, azt úgyis bármikor el tudod adni. De sportfutóművel csak a bajod lesz.
2017. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te tudod hogy neked mikor a legalkalmasabb kidobni a pénzt az ablakon.
2017. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kocsira felesleges költeni ennyit.. Add el és vegyél egy rendes autót.
2017. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Szerintem marad ez, később ráérek venni valami erősebb autót. 20 évesen szerintem ez is bőven elég, és sajnálnám eladni, mert 120 ezer km van benn, és patika állapotú, gyári sportcsomaggal. A sok széthajtott autó közül gyári állapotban is kitűnik. 100 ezret már úgyis "kidobtam"(idézőjelben, mert megérte) a hangcuccra, szóval mindegy.

Szerintem ST, H&R vagy Eibach rugóval kezdem, elvileg a gyári lengéscsillapítónak is bírnia kell, ha meg nem, később jöhet a hozzávaló, külön viszonylag nem drága.

2017. márc. 30. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!