Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bőr ülések esetében, miként...

Bőr ülések esetében, miként oldjátok meg melegben az izzadásgátlást, huzatot tesztek rá?

Figyelt kérdés

Használt, új autót vásárolunk. Amit kinéztünk annak teljesen bőr ülései vannak. Szépek, kényelmesek, de félő, hogy nyáron túl melegek lesznek.

Eddig nem volt bőr üléses autónk. Kissé parasztos húzásnak érzem, hogy üléshuzatot tegyünk a luxus bőrre. Én érzem rosszul ezt a megoldást?



2017. márc. 30. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendben kell tartani a klímát, az pár perc alatt lehűti. A világos bőr még jobb ebből a szempontból. A sötétebb egy kemény nyári napon szétégeti a hátad, rövid nadrágban a lábad is :D pár percig klímát járatni kell. Sok szerencsét a vásárláshoz!
2017. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szélvédővel a nap felé parkolsz egész nap akkor nem gáz a bőrülés. Én semmivel nem izzadok benne, mint a plüssben.
2017. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:

Eleinte szétégette a seggemet, na meg úgy mindenemet ahogy beültem. Már nem, mert minden ablak fóliázott. Elöl egy 25cm-s felső csík (5%-os áteresztéssel), első ajtókon 50%-osak, hátrafelé pedig 5% fényáteresztésűek.

Így nem melegszik fel a kocsi. Ahogy beülök, jó idő esetében kinyitom a napfénytetőt és a menetszél hűt. Van klíma, de sosem használom :D

2017. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyémben dupla rétegű az üvegezés és a kettő között UV szűrő van, ez is sokat számít. :D
2017. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem hátul le volt fóliázva az autó feketére, illetve az első ablakokon is volt áttetsző, UV védős fólia. Ez rengeteget segít. Ha nem lett volna a fólia, akkor a fekete autóban a fekete bőrülésben minden nap égési sérüléseket szereztem volna.
2017. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én autóm ablakai is le vannak fóliázva (Fekete+ Extra Uv) ez is segít valamennyire.

De én inkább a klímában jobban bízok.

Ahogy én szoktam csinálni: autó kinyit-> benyúl és beindítja a Start Gombbal-> 4 zónás klíma legalacsonyabbra és maxra-> pár perc és lehűlt az egész.

Az autó színe Ezüst és fekete Bőrszékek vannak benne.

2017. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 JulesTS ***** válasza:

Hatso ablakok sotetre vannak foliazva (igy vettem). Fekete bor ulesek...

Nyaron napnak hattal parkolok es klimazok, igy nem lehet beleizzadni. Viszont Olasz orszagbol hozhattak a jarmuvet, mert ulesfutes nincs es telen raulni a jeghideg borre nem egy nagy elmeny...

Mukodo klima es mukodo ules futes kotelezo a bor uleses autoba...

2017. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:

#7


Nekem sem fűthető. Az volt benne, de az ilyen szivacsos, elektromos, űberkényelmes ülés volt, nekem viszont inkább fapadosabb, comb és deréktámaszos sportülés kellett.

Megoldás: vékonyabb ülőpárna. Végigcsináltam 1 telet nélküle és 2-t vele, nem is hiányolom az ülésfűtést.

2017. márc. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Szerencsére az autó Full Extra a B oszloptól hátrafelé sötétített üveges, kétzónás digiklíma, programozgató autó,- és ülésfűtés. (ismét átböngésztem az adatait az előbb)

Az UV védelmet nem tudom, hogy elől van-e, de ha nincs lefóliáztatom. Két autóval ezelőtti járgányunk gyárilag UV védős fényre sötétedő üveges volt. Imádtam érte! :-) Ez miatt még a nyári napsütésben is lehetett használni a napfénytetőt.

Van egy nagyon szuper napellenzőnk az első szélvédőre, Olaszországból. Vastag szigetelő réteggel, strapabíró darab, kegyetlenül jól bírja. Kialakítása miatt, belülre és kívülre egyaránt fel lehet tenni. (erős tapadókorongok + ajtó alá zárható fülek) Ez a szövetkárpitos autóinkban is bevált, gondolom, ezentúl is hasznos lesz. Szerencsére nincs rajta sem Disney minta, sem retró szobaplakátot idéző tájkép, csupán egy diszkrét felirat van az egyik sarkában: Ferrari. Persze, ilyen autó sajnos nem lesz alatta. :-(

Ha nincs más megoldás, majd nagycsaládos módjára, lógatunk szövetpelenkát az ablakra. :-D

2017. márc. 31. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Klimàt jàratom amígy a motor melegszik aztàn ablakok le huz és a napfénytető ki nyit azt ugy , a klimàt is amiatt jàrtom amig melegszik a motor mert full fekete a beltere a kocsinak igaz nem nagyon àllok vele napra , meg minden ablak le van foliàzva .

Amugy nekem az amcsi kocsik jönnek be nagyon a baromi nagy fotel üléseikkel , nekem egx chrysler 300c kombim van pont emiatt mert egy szép autó meg baromi kényelmes hosszu utakra is :)

2017. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!