Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tavaly december óta nem használtam a Fiat brava autót. A bal hátsó kerék nem forog csak húzza az úton a csíkot. Hátrafele egyáltalán nem megy, előre is csak 1-es fokozatba. Szervízbe így nem tudom elvinni. Tudnátok tanácsolni valamit?
2017. márc. 30. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

LOL :D


Haverom járt így mármint beragadt neki is a hátsó kerék mert hónapokat állt hiba miatt.

El kellett vontatni szerelőhöz, elkezdtem én vontatni a diesel erőforrásommal nem is volt gond csak szóltak, hogy meg kéne állni mert a kocsi húzza a csíkot :D de amikor a srác kiszállt belőle akkor volt egy nagy reccs és elengedte a rozsda a dobféket.

Szóval a nem forgó kerék azt jelenti, hogy berohadt a dobféked.


Esetleg emeld meg az autót, kapd le a hátsó kereket és kicsit melegítsd fel a dobféket egy gázégővel... majd kerék gyors vissza és 1-esbe odalépsz neki majd padlófék hátha kimozdul a sok rozsda a dobfékből...

2017. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na már hátrafele is megmozdult, próbáltam így előre hátra, előre hátra menni vele de még mindig csíkot húzza a kerék.
2017. márc. 30. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval be volt húzva a kézifék? Nagy hiba.

Ki kell cserélni, azzal már nem lehet csinálni semmit. Ha nagy nehezen ki is enged, az a rozsdás dobfék már nem lesz jó semmire.

2017. márc. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kalapáccsal ráütöttem párat és elengedett.:D ég a kereket se kellett levennem a felni között átfért.
2017. márc. 30. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor oké :)

Legközelebb ha hosszú ideig tárolod ne húzd be a kéziféket...

Tedd be sebességbe + ékeld ki a kereket ha nagyon biztosra akarsz menni.

2017. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!