Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfej síkolás, tömítés...

Hengerfej síkolás, tömítés csere után a helyzet ugyan az. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja, hengerfejes lett az autóm. Egy Audi A4 1998 1.6 benzinről van szó. Nagy nehezen, ismerős által találtam egy szerelőt, aki szét szedte az autót, hengerfej ki, megsíkoltattuk szakműhelyben, nyomáspróbázták, mindent jónak találtak rajta, repedésnek nyoma se volt, a tömítés égett át.

A szerelő kicserélte a szelepszárszimeringet és az átégett tömítést, meg ugye víz, olaj, szűrők, minden ami kell.

Ma elhoztam az autót, és gyanúsan ködölt ismételten a kipufogó, a szerelő azt mondta, valószínű a motorban maradt valamennyi víz még most ég el, azért ez a köd. (Pedig a motort ki is mosta motormosó adalékkal.)

Aztán hazaérve látom, hogy hiányzik a hűtővízből elég sok, utánatöltöttem kb 2-3 decit.. aztán a munkahelyre érve ami kb 10 km megint meglestem a víznek a szintéjét megint lejjebb ment. A kipufogóból áramlott a fehér füst, alapjárat ingadozott, kipufogó puffog, vagy nem is tudom hogy mondjam, dadogva jár. Kiegyenlítő tartály benzin szagú, mint az előtt, az olajsapkán rajta az emulzió. Ekkor már azt hittem szétdurranok, annyira ideges voltam. Gondoltam magamban ugyan ott vagyok mint egy hónapja..

Kérdem én, ilyenkor mit lehet csinálni, esetleg más probléma lehet az autóval, ha igen mi?

Egy hónapot vártam az autóra, most megint dobhatom ki másodjára is a megvett olajat, szűrőket, és ez csak kidobott pénz töredéke, plusz az a rengeteg idő, és tehetetlenség. Ennyire gáz dolog még egy autószerelőnek is egy ilyen problémát megoldani?



2017. márc. 30. 22:47
 1/9 crudy ***** válasza:
Számításba kell venni azt is, hogy a szerelő akinél jártál nem végzett jó munkát. Ha szétszedik a motort és tömítést is cserélnek akkor utána nem lehet! hengerfejes.
2017. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ezt is számításba kell venni, még egy olyan kérdésem lenne, hogy maga a blokk, ugye amire a hengerfej "ül" rá, az mennyire károsodhat ilyenkor, mennyire gyakori, illetve ha az károsodik, annak van látható jele, vagy az is el tud vetemedni, illetve azt egyáltalán lehet sikolni? Hiszen az a másik fel fekvő felület.
2017. márc. 30. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a hengerfej jó és feltételezzük, hogy jól is rakták vissza akkor marad a blokk, mint hibaforrás.
2017. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 JulesTS ***** válasza:
100%
Igen, a blokk is vetemedhet. Blokktol es a vetemedes merteketol fugg, hogy javithato-e sikolassal...
2017. márc. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel a szerelő nem végzett jó munkát. Vissza kell menni a számlával és követelni a javítást.
2017. márc. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Létezik olyan verzió is, hogy a henger repedt. :(

Láttam már ilyet, nagyon sunyi dolog, vékony hajszálrepedés.

Melegedéssel kitágul, normál állapotban zár.

Ki kell szedni a dugókat, mert ha ilyen van, nyoma lesz, szakember egyből látja.

2017. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy mégsem lett nyomáspróbázva a hengerfej, csak síkolva egy félreértés miatt.. Ma lekapta a szerelő az egyik gyertyát, ráindítóztam és sajnos igen, a 3-mas henger felől ömlik ki a hűtővíz. Úgyhogy nem csak tömítés gondja lesz, hanem repedés. Kérdés, hogy javítható lesz-e vagy sem.. úgyhogy lehet szétkapni megint, és kezdeni előről az egészet...
2017. márc. 31. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy kompresszióméréssel azért kiderült volna.

Mekkmester szerelő...

Inkább hengerfej csere, akkor szoktak ennyire elrepedni, ha víz nélkül volt hajtva a motor.

Lehet hegeszteni is, bár egy ismerős szívott már ilyennel, mert újból elrepedt.

2017. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na megint változott a helyzet. Sajnos a motorblokk belső része, a hengerhuvelye repedt meg, a hengerfej hibátlan állapotban van.. úgyhogy valószínű fúrás és huvelyezes lesz a megoldás..
2017. ápr. 2. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!