Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik hajlamos jobban rozsdás...

Melyik hajlamos jobban rozsdásodni? Ford Focus MK1 vagy egy Opel Astra G?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 1. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ford Focus:

[link]


Astra G-t csak sárvédőíven láttam rohadni, időrendben az Astrák(Kadettok) ilyen téren fejlődtek a legjobban.


A Ford az meg mintha megrekedt volna még a 90-es évek kasznikezelési megoldásain.

2017. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vagyis egy lakatos mesélte, a kadettok eléggé péppé tudtak rohadni(de amúgy elég vastag lemezből hajtogatták őket) addig egy F astra már nem annyira, egy G meg alig.

Talán a H-k már semennyire.

2017. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

F Astrát még azért erősen ette az oxid, de G astrán kb sose láttam még rozsdát

focuson azért néha néha de

2017. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A G Astránál nagyon vigyáztak a rozsdára, az előző generációs porladó Opelok miatt. Ezért nagyon jól tartják magukat, bár láttam már rozsdás G Astrát. Viszont az 1-es Focusnál komoly típushiba a rozsdásodás, kár érte, mert amúgy nagyszerű autó.
2017. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ford Focus MK1, egyértelműen!


Opel Astrából az F széria volt nagyon hajlamos a rozsdásodásra. A H-ról tudom, hogy már full galvanizált karosszériával készült. Így ha valahol sérül is a kaszni és emiatt elindul a rozsda, nagyon hosszú idő még rendesen megindul és elkezd átterjedni.

A G korrózióvédelmi rendszerét nem tudom pontosan, de látni durván rozsdásat abból se láttam még.

2017. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! Ha valakit érdekelne még rajtam kívül az Astra G vs Focus MK1 téma leírom: Egy ezzel is foglalkozó fórumon írták, hogy az Opel Astra G is galvanizált acélból áll. A benzintartályon alul engedett meg egyedül a rozsda mert a rozsdás rész csak egy bevonathéj, felette ugyanúgy galvanizált acélból van. A többi helyen már nem szabad rozsdát találni. Kivétel előfordulhat, ha sérült az autó vagy a téli sózás felmarta, de lehet akár erős kavicsfelverődés is. A Focusnál már nem voltak elővigyázatosak ennyire de, ha garázsban tartott, vigyázott stb. lehet találni szépet, de óvni kell továbbra is mert könnyen rozsdásodik. Ilyen téren tehát az Astra G a nyerő.
2017. ápr. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!