Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bírságolnak érte?

JoeBull kérdése:

Bírságolnak érte?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, ha éppen nem működik hátul középen a pótféklámpám, azért elsőre csak figyelmeztetnek vagy meg is büntetnek?Izzókat cseréltem, biztosíték rendben, de nem működik!Szerelőhöz jövőhétre kaptam időpontot, de a kocsit munkábajárás miatt muszály használnom, a bal és jobb féklámpám hibátlanul működik!

#pótféklámpa #bírság mértéke
2017. ápr. 4. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
5 ajtós az autó? Ha igen akkor el van törve a vezeték.
2017. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen 5 ajtós.De ez még nem válasz a kérdésemre. :D
2017. ápr. 4. 09:49
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ide jutott a világ, hogy egy törött vezetéket nem tud kijavítani az ember és ezért szervízbe kell vinni a kocsit :(
2017. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
37%

#3

Egyetértek, sajnos itt tartunk...

2017. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kérdésemre tud valaki válaszolni, hogy számíthatok-e bírságra?
2017. ápr. 4. 10:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sok autóval találkozom, amelyiknek EGYÁLTALÁN NEM MŰKÖDIK SEMMILYEN FÉKLÁMPÁJA. Gondolom őket sem büntetik, mert akkor nem lenne ennyi.

Amúgy nekem nincs is pótféklámpám. Szóval ha nálad csak az nem működik, nem fognak büntetni. AMúgy honnan tudnák, mióta nincs? Azt mondod, jaj, eddig működött, akkor majd otthon megnézed. Ennyi.

2017. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kocsinak alapból 2 féklámpája van. Sok esetben van még egy pótféklámpa. Az a 3.


Azért, hogy ha a másik kettő elromlik, akkor is legyen egy ami működik.


A kresz-ből:


56. § (1) A vezető köteles a járművet - lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármű


c) összes féklámpája,


(2) Az (1) bekezdésben említett hiba elhárításáig a járművel - a (3) bekezdésben említett esetet kivéve - közlekedni nem szabad.


(3) A közlekedés biztonságát közvetlenül nem veszélyeztető műszaki hiba esetében a járművel - fokozott óvatossággal, lehetőleg kis forgalmú úton és időszakban - a legközelebbi olyan helyig szabad közlekedni, ahol a hiba elhárítható. Ha az ilyen műszaki hiba autópályán vagy autóúton következik be, arról a legközelebbi lehajtásra szolgáló úton, illetőleg útkereszteződésben le kell térni.



Magyarul:

Ha elromlozz az ÖSSZES féklámpád, akkor meg kell állnod elhárítani aproblémát.

Ha tudsz úgy közlekedni, hogy nem veszélyezteted a többieket, akkor a legközelebbi szervizig elmehetsz vele, kis úton, stb.


Autópályán én ilyen esetben vészvillogóval mennék. Mondjuk autópályán pont nem fogod észrevenni, hogy kiment az összes féklámpád, ha pedig alapból nem ment, akkor ha van eszed, nem hajtasz fel.


Tehát a pótféklámpa hiánya senkit se fog érdekelni. A másik kettő megy, akkor olyan mintha nem is lenne gond.


Amúgy a mai autók elektromosságát buherálni nem mindig okos dolog, annyira meg van bonyolítva, így megértem ha szervizbe viszed.

2017. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne a bírság miatt aggódj, cseszd meg, hanem azért hogy időben észrevegye a mögötted jövő ha satufékezel, mert ugye arra számít hogy 3 féklámpa fog világítani.
2017. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A "pótféklámpa" nem kötelező tartozék, ha nem működik az senkit se érdekel.
2017. ápr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy ideje, úgy kb 15 éve, ha nem több már kötelező (volt) az új autókat 3. féklámpával felszerelni, tehát azoknak a típusengedélyükben is benne van. Ezután már nem lehet megszüntetni vagy egyszerűen leszerelni a lámpát. Ha meg ott van akkor működni kell neki, nem kap műszakit (normál esetben) ha nem jó. Persze rendőr ezért lusta bírságolni, de jogvitás esetben megszívja az akinek nem világított az a lámpája aminek kellett volna, igaz ez a 3. féklámpára is, ezt igazságügyi szakértő nagyon könnyen kideríti.
2017. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!