Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok, nektek van fogalmat...

Motorosok, nektek van fogalmatok róla, mikor hányadik fokozatba váltotok?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, egy GPZ500-zal járok dolgozni. Nem számolgatom felfelé a váltásokat és elő fordul, hogy 6-ban még egyet akarok felváltani. Meg lehet ezt valahogy tanulni? A fordulatszámra már figyelni sem tudok mert 60 felett a motort se hallom a szélzajtól
2017. ápr. 4. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Én Simsonozok (nem röhög!), néha velem is előfordul, főleg hátszélben meg lejtőn, hogy raknám neki az ötödiket :D

De megjegyzem: autónál is előfordul, hogy raknám a hatodikat az 5 gangos váltón. A pörgős benzinmotor úgy tesz, mintha kívánná :D

2017. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsi röhögtem :D na nem a motor miatt, hanem mert amikor anno az áttételt variáltam a Simsonon mindig azt hittem hogy 3-asban vagyok 4 helyett, pedig csak rövid volt az áttétel és váltottam volna feljebb :D
2017. ápr. 4. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég a legmagasabb fokozatra figyelni, azt sebességből és fordulatszámból tudod tippelni.

Alatta meg úgyis ha magas a fordulatszám felváltasz, ha alacsony vissza. Én is minden motoron keresgélni szoktam a +1 fokozatot ami nincs ott. De csak az első pár kilométeren. :)


A szélzaj-dolog viszont nem is a váltó, hanem a hallásod miatt fontos. Én Kiskőrösi szkafanderben kezdtem Simsonon, aztán volt egy noname hulladék sisakom, aztán egy olcsó, de már minőségi és végül beruháztam egy nagyobbacska gyártó egyik legolcsóbb termékére. Az csak egy dolog, hogy olyan kényelmes amilyen még nem volt a fejemen előtte, de még csak nem is süvít annyira zavaróan a szél.

Menj és próbálj sisakokat, vannak helyek ahol ha veszel maszkot (meg otthagyod mondjuk a személyidet) még próbakört is megengednek.

2017. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én fejbe szoktam tartani, hanyasban vagyok épp.
2017. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 JulesTS ***** válasza:

Nekem nincs ilyen gondom. Csak lepillantok a kmorara es tudom:

[link]

Ja ez egy 1983-as GSX1100...

2017. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 - 1978-ban a mezei GS500E is tudta már, igaz nem ilyen szép folyadékkristályos megoldással, hanem sima piros fényű 7 szegmenses kijelzővel. :)
2017. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet venni fokozatkijelzőt (motorspecifikus) de szerintem totál fölösleges, meg fogod szokni rá fogsz érezni. 1-2 szezon és nem is fogsz vele foglalkozni, érezni fogod. Ha meg néha rá akarsz váltani még egy fokozatot és nincs akkor ez van, ha meg zavar a fordulat akkor lehet hogy más stílusú motor kell neked ami nem forog annyit pl 1000+ ccm chopper?
2017. ápr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!