Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Alto-ra milyen felnit...

Drummerist kérdése:

Suzuki Alto-ra milyen felnit lehet még tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2005-ös Suzuki Alto-ra még milyen autó felnije passzol tökéletesen, ha nem találok rá eredeti Alto felnit? Használtban gondolkodom. Eredetileg 13 colos 4 * 100-as osztókörös felni van rajta, de a nyári gumi garnitúra miatt csere felnit vennék. Gumiméret: 155/65/13

Köszi előre is a válaszokat!



#felni #Suzuki Alto #Alto felni
2017. ápr. 5. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:

A 4*100 könnyít a dolgodon, mert az gyakori méret.

Viszont ami még érdekes: a felni szélessége, a középfurat és az ET-szám. Nézz utána ezeknek, mármint hogy milyen kell (vagy fér el maximálisan) az autódra, utána egyszerűbb lesz válogatni.

2017. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, a középfurat méretét még meg tudom nézni, de az ET számot még nem találtam meg a google-n. Elvileg a Trabanat 1.1-é jó lenne hozzá, csak a középfuratnál kellene 3 mm-t tágítani. Ezt gumis ajánlotta, persze az ET méretről ő sem beszélt.

Mivel nő vagyok - a nick-em ezt nem árulja el :) - remélem azért ti férfiak talán rutinból segítetek.

Talán van olyan Altos, aki tett fel rá nem eredeti Alto felnit és tud ötletet adni. Alufelni nem érdekel, mert nem érem fel, csak lemez felniben gondolkodom most.

Köszi az ötleteket előre is!

2017. ápr. 6. 08:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha lehet hinni az internetnek, akkor a középfurat 54 mm, de találtam olyan oldalt, ami a középfuratot 60 mm-nek írja...

Az ET száma pedig a szokásos Suzuki, tehát ET45.


A Trabantból a 4 ütemű felnijének középfurata 59 mm, ha azon tágítasz 3 mm-t (amit nem szokás az acélon szerintem, az alufelnit még csak-csak felfúrja a merészebbje ha "kiadja") az 62 mm. Az valahogy nem stimmel semmivel.


Ha a középfurat 54-es, akkor 4x100 és ET45 mellett szerintem jó lesz rá a Suzuki felni 14-es méretben - azzal Dunát lehet rekeszteni. Igaz az szélesebb valószínűleg, mint a 13-asod, de egy felkészült gumis meg tudja mondani, esetleg van nála Swift kerék és fel tudja próbálni (elforog-e simán, kikormányzásnál nem akad-e el, nem ér bele semmibe, ilyenek).

Persze magából a gumiabroncsból ekkor váltóméret kell, hogy a komplett kerék külső átmérője közel ugyanakkora maradjon. De ha van kezelési útmuitatód, abban benne vannak a gumiabroncs váltóméretek is. Ha ott van felsorolva 14-es gumi, akkor olyan méret kell a hozzá való felnivel (ugye szélességre figyelni, mert jellemzően az átmérő növekedésével növekedik a szélesség is), ami lehet mondjuk Swift.


Ha már megvetted a gumit és mindenképpen azt akarod használni, akkor marad a keresgélés vagy a gumiszerelés a mostani felnire.

A Skoda Favorit és a Daewoo Matiz felni külső méretei (átmérő, szélesség) stimmelnek, de a Favorit középfurata nagyobb (amit egy központosító gyűrűvel meg lehetne még oldani) és az ET-je 38. A Matiznál már az osztókör se stimmel (a neten 4x114,3-at láttam), szóval az kilőve.

2017. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm neked is a részletes választ. Így már egészen tiszta a kép, akkor ha az osztókör és a furat megegyezik, az ET szám az, amire még nagyon kell figyelnem.

Sajnos nincs hozzá gépkönyvem, net-en kerestem, de ott csak javításit találtam, amiben nincsenek ezek az adatok, a motort, vagy a váltót pedig nem kívánom szétszerelni. :)

Köszi mindkettőtöknek még egyszer, sokat segítettetek! ;)

2017. ápr. 7. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy válaszadótól jöttek ezek a válaszok ám... ...meg ez is. :)


Az ET számban +/-2 eltérést még a közlekedési hatóság is elnéz simán. Sőt, ha kicsit kijjebb kerülnek a kerekek az jól is mutathat az autón. A sárvédő alól nem lóghat ki, ha felülről ránézel a sárvédőre nem látszódhat a gumi, mert azért harapnak a rend éber őrei azonnal.


Azt nem próbáltad, hogy bemész a Suzuki márkakereskedésbe, odalibbensz az alkatrészértékesítőhöz és megkérdezed udvariasan, hogy mennyibe kerülne négy felni az Altodhoz? Persze ez csak az álca, mert ugye majd mondja az árat, amire rá lehet mondani, hogy az autó értékéhez képest elég sok. És megkérdezni, hogy lehet-e ilyet kapni használtan vagy mivel lehet helyettesíteni. Kis kedvesség, kis mosolygás, fognak segíteni.


Kezelési útmutatót én se találtam sajna.

2017. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor harmadszor is köszönöm neked a választ. ;)

Most találtam egészen reális áron 4 alufelnit helyben, ahol lakom. Bár 14-es, de az ET eléggé eltér. Szerinted akkor ez felejtős, vagy jó lehet rá, ha 14-es gumit vennék rá?

Köszi megint csak a válaszod előre is. :)

2017. ápr. 8. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Az eléggé eltér számokban mennyi?


Örülök, hogy egy kis infót tudtam adni, de innentől szerintem a legcélszerűbb ha a helyi gumistól érdeklődsz.

A netes infók alapján úgy gondolom, hogy a Swift gyári alufelnijei akár jók is lehetnek, akár a lemezek is, valszeg van 14-esből ami megfelel rá.

A felniről is kérdezd meg a gumist, majd a felni adatainak ismeretében.


:)

2017. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5,5x13 as van fent, ET38 al, kicsit kijjebb áll mint a gyári de még bőven a kasznin belül tehát ez jó méret lehet.
2020. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felkerült egy 14 colos alufelni, 6J széles felni ET 38 al, gumi pedig 165/60r14. Épp elfér belül és kivül is épp nem lóg ki, cserébe nagyon feldobja és sokkal stabilabb. Szervo nélkül nehezebb lesz tekerni de ezenkivűl jó méret, de ez kb a maximális méret rá.
2021. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!