Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha behúzott kézifékkel indulok...

Ha behúzott kézifékkel indulok és leesik a fordulat 600 alá akkor kigyullad az olajnyomás lámpa. Normális ez?

Figyelt kérdés
Peugeot 307 1.4 16v benzines auto 147 000 km-el! jelenleg Motul 5w40 olaj van benne és csak meleg motornál csinálja ezt! köszi a választ! :)

2017. ápr. 6. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Túl alacsony fordulatszámnál természetes dolog. Ilyenkor az olajszivattyú jóval kevesebbet nyom mint normál alapjáraton.
2017. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
huu akkor kezdek megnyugodni köszi! már kezdtem fantaziálni,hogy biztos megkopott a motor amivel riogatni szoktak :D
2017. ápr. 6. 19:24
 3/11 egySanyi ***** válasza:
100%
Az a nem normális, hogy behúzott kézifékkel indulsz.
2017. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és megjött az első! már vártam! :D képzeld biztos még veled is előfordult, hogy kis gázzal indultál és hirtelen leesett a fordulat.... na azt illusztráltam a kézifékes indulással :) biztos nem vagyok hülye úgy indulni :)
2017. ápr. 6. 19:55
 5/11 egySanyi ***** válasza:
100%
De legalább nem csalódtál :)
2017. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez kb. olyan, mint azt kérdezni, hogy "ha egy helyben ugrálok, felmegy a vérnyomásom. Normális ez?"


Mi a szarért kell behúzott kézifékkel indulni?!

2017. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kopott a motor, valamelyest, ha már a gyári 5w olajjal kis fordulatszámon kivilágít.

Használj 10W olajat, ilyenkor már megkivánja a motor.

(Ne gondolj motorhibára, ez ilyen kilóméternél már velejárója a motornak)


Igazából az olajnak ez a tesztje, ha meleg motornál kis fordulatszámon világit a kontroll lámpa akkor sürübb olajra kell váltani.

2017. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mióta nálam van a kocsi egyszer vittem szerelőhöz olaj cserére es akkor 10w40-eset tett bele én meg azt hittem hülye... De amúgy azzal is csinálta ezt első perctől! Nem lehet olyan h ennek a típusnak ez velejárója? (Nagyon szeretem a kocsit legyszi ne francia szarozzatok! )
2017. ápr. 7. 13:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki nem az indulási szokásaimmal jött! :)
2017. ápr. 7. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nyugtalan vagy ez miatt, vidd el egy olajnyomás mérésre. Egy kopott motornál valóban előfordulhat, hogy alapjáraton kigyullad az olajnyomás lámpa, de az, hogy te szándékosan alacsony fordulatszámra kényszeríted a motort és kivillan a lámpa, nem jelenti azt, hogy valóban kopott lenne a motor. Különösen nem, ha valós a km. az órában. Majd ha még 200 ezret beletettél, akkor már nagyobb a valószínűsége.
2017. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!