Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek Ford Galaxy 2....

Freri kérdése:

Van valakinek Ford Galaxy 2. 0 Tdci motorú autója? 2006-2010 körüli évjáratú. Jó kocsinak tűnik, sok extrával, csak félek a Ford legendás motorhibáítól. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem Focus II 2.0 TDCI van, 2006-os. Nincs vele különösebb gond, a váltóját imádom, nagyon jól illesztett a motorhoz, meg hát 6 fokozatú. A betegsége a légtömegmérővel egybe épített dupla pillangószelep aminek a mozgató mechanikája már 120 000km körül meghal. Ezt vagy esztergáltatni kell, vagy újat venni, de utóbbi 60 000Ft körüli tétel. Másik az AGR szelep ami olykor tisztítandó vagy cserés. Mindkét hiba miatt rángat az autó részterhelésnél, jellemzően kicsi gázt adva, mikor az ember egy sebességet akar tartani. Ezen túl teljesen elégedett vagyok. A pillangó szelepet magam javítottam, az AGR-t meg le lehet dugózni ha elromlik és nem zavar sok vizet..

Fogyasztása 4.5-4.9l nyugodt tempónál és már a Focus is hatalmas beltérrel bír. Nyilván a Galaxy nagyobb, így biztos valamivel többet eszik.

2017. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"csak félek a Ford legendás motorhibáítól"


Azaz? Pont hogy a Ford nagyon jó teljesítményű és takarékos, tartós dízeleket csinál.

2017. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez nem teljesen igaz, a PSA motorjai a Focus I-ben még bajosak voltak, az üzemanyag befecskendezés terén. Az újabbakban már jobb minőségű befecskendezők vannak.
2017. ápr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!