Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik akkor ha dízeles...

Mi történik akkor ha dízeles kocsiba benzint töltenek? Vagy benzines kocsiba dízelt?

Figyelt kérdés
(Aki tudja, és van kedve leírhatja részletesebben is, mert a kétszavas válaszokból általában nem sok részletre derül fény) :D

2017. ápr. 9. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
a dízel az sűríti az üzemanyagot a benzines meg elektromosan gyújtja meg.
2017. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy dízelt képes tönkretenni a benzin, mert általában (főleg az újabb motoroknál) sok dolgot ken a gázolaj, az üzemanyagrendszerben. Ez sok esetben már halálos ítélet egy dízelmotornak, ha elég ideig így használják. Benzinesnél nem olyan drámai a helyzet. Nagy valószínűséggel egyszerűen leáll. Ott a benzin szárazsága miatt nem használják azt fel semmilyen kenési célra, egyszerűen a gázolaj eltérő tulajdonságai miatt nem fog elindulni, vagy csak nagyon szarul. Persze a katalizátornak nem tesz jót az elégetlen üzemanyag, de a motor nem fog drámaian károsodni.
2017. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 veterán vas ***** válasza:

Az a lényeg, hogy mindkét esetben káromkodsz, és zsebbe nyúlsz. Ha Ottó motorba öntöd a gázolajat, akkor kevésbé, ha Diesel motorba megy a benzin, akkor jobban. Első esetben mindent lehet szétszedni, tisztogatni és nagy valószínűséggel újra tudod indítani. A második esetben -ha Murphys napod van- mehet az egész motor a kukába.

Sokkal egyszerűbb ha mindkettőt rendeltetésszerűen használod, az előírt üzemanyaggal. ;)

2017. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, 3-as, ez nagyon jó tanács, csak csóri kutas nézte el :D És bár ez a kérdés még sosem foglalkoztatott, így behatóbb ismerteim nem is voltak róla, de elindulni nem mertem vele, miután kiderült :D Így most a benzinkút parkolójában áll a benzines kocsim, tele gázolajjal és nemigen tudom mi legyen :D
2017. ápr. 9. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem indítottad be, akkor szívd le a tankot, amennyit csak tudsz! És töltsd fel benzinnel. Valószínű atól a minimális mennyiségű gázolajtól a mi benne maradt, az autó észre sem fogja venni, hogy történt valami.

A benzinkúton mit szóltak hozzá? Bocsi és ennyi? Nekem egyszer a nyomásszenzoros szelepet törte ki a kutas a felniből. Nem álltam neki balhézni miatta, de nem örültem a 25.000Ft mínusznak amennyibe az új szelep került. Azóta mindig elhajtom őket. Én is elnézhetem vagy eltörhetem a szelepet persze, de ha az ember saját magának okoz kárt a saját hülyesége miatt, az valahogy kevésbé bosszantó.

2017. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:

Na itt kezdődik, hogy mindig -de tényleg mindig!- magamnak tankolok.

Nem nagy kunszt, hozzáérinted a csövet a beöntőhöz, aztán beütöd az összeget, beteszed a csövet és kibiztosítod a reteszt. Ennyi és kész. Nem kell félni, csak annyiért tölt, amennyi összeget bepötyögtél. (hja, a gép nem hülye)

A mostani esetre azt tanácsolnám:

Vedd föl a játszóruhát, mássz be az autó alá. Keresd meg a leeresztő csavart, és a Mami műanyag lavorjába engedd ki a gázolajat. Add oda a béna kutasnak és kérj érte benzint. Ha ellenkezik kérd el a vásárlók könyvét.

/mondjuk attól nem fog beindulni az autód, de hátha megretten és megpróbál valamit kompenzálni.

Máskor kerüld azt a kutat.

2017. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!