Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemü, és 4 ütemü 100...

Dogey1 kérdése:

2 ütemü, és 4 ütemü 100 köbcentis robogó között mekkora fogyasztás beli különbség lehet?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van tapasztalata kétütemübe akár 125 köbcentis is érdekelne hogy mennyit fogyaszt.

2017. ápr. 12. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Literekben mérhető.
2017. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

meg persze attól is függ, mennyire téped a szarvát. Egy négyüteművel is "be lehet horpasztani" a tankot, ha húzod, de alapvetően az eltérő működés, illetve a jobb hatásfok miatt egy négyütemű kevesebbet fogyaszt jóval, mint egy kétütemű, valóban akár literekben mérhető. Viszont a kétütemű (főleg egy egyhengeres robogó esetében) sokkal dinamikusabb, élvezetesebb. Ez utóbbi oka nagyon egyszerű, a kétüteműben adott főtengelyfordulatra kétszer annyi munkaütem jut, mint a négyüteműben. Ennyi. Ha állatkodni akarsz, akkor kétütemű, ha pirickázni olcsón, akkor négyütemű. Bár a 100-125 köbcentis négyütemű már egész élvezetesen motorozható.

A kétütemű meg valószínűleg átlépi a teljesítmény határt, amit az A1/B125 jogsi enged, hiába 125-ös (ha jól tudom, akkor talán 11kW a maximum, amit lehet ilyen jogsival vezetni)

2017. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aprilia SR 125 2T robogóm max 4 litert eszik, de akkor már 100-120 közt megyek.
2017. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és 8kw van a forgalmiban
2017. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lényeges árkülönbség van a két motorfajta között. Én attól tartottam hogy a kétütemű fogyasztása vetekszik az autóéval (ami az én esetemben 7-8 liter). Mert úgy már nem érné meg motorral mennem napi szinten. A 4 literes fogyasztás még nem rossz szerintem...
2017. ápr. 12. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:

pl a 125ös ETZ-m is kijött, legrosszabb esetben is 3.5literből.

11LE

2017. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én évek óta hajtok egy 150 ccm 4 ütemű Piaggio Skippert, 4 liter ha normálisan közlekedek vele 5, ha mindig nyelezem és ilyen 110-es kellemes utazótempót simán adja.
2017. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!