Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a "dephaser pulley"...

Mi az a "dephaser pulley" magyarul?

Figyelt kérdés

Utánanéztem, hogy mi baja lehet a 2005-ös Renault Megane-omnak, ugyanis indításkor 1-2 másodpercig szörnyű zaj jön a motor felől, pontosan ilyen:


https://www.youtube.com/watch?v=Tn9fgs95jz8


Ez az úgynevezett "dephaser pulley" hibája, de nem tudom, hogy magyarul minek hívják, hiába gugliztam. Annyit értek, hogy ez egy vezérléssel kapcsolatos dolog, és úgy tűnik mintha ez kifejezetten egy Renault-féle alkatrész lenne, nem minden autóban van.



2017. ápr. 15. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A vezérmű tengely végén lévő állítható állásszögű fogaskerék/vezérműszíjtárcsa.
2017. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.


Még egy kérdésem lenne. Az autóm eladhatatlan, ugyanis nemrég (parkoló állapotában) egy kamion gtk-sra húzta az oldalát, még a hátsó tengely is kapott annyit hogy pár tized fokkal elbukjon a következő műszakin (bő 1 év). Tehát megyek vele addig, aztán bontó. Van esélye, hogy kihúzza (kb. 20,000 km-ről van szó), vagy kezdjem el azonnal keresni az utódját?

2017. ápr. 15. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!