Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin VS Dizel Milyen költség...

Benzin VS Dizel Milyen költségeid voltak ami csak a motort illeti és hány km alatt?

Figyelt kérdés
Tipust is légyszives.

2017. ápr. 16. 12:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
2013-as F30 335d, tavaly 97000 km-nél lett cserélve a vezérműlánc. 240k-ra jött ki szereléssel együtt. Bár ha szigorúan veszem, akkor hiba itt nem volt, csak nem akarok kockáztatni, sok történetet hallani a nyúló, esetlegesen szakadó láncokról.
2017. ápr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről beszélsz mert a direkt befecskendezéses benzines max 200bar-ral fecskendez míg a dízelek 2000bar felett járnak. Tehát el lehet képzelni, hogy melyik csúcs fog sokkal hamarabb tönkre menni. És a városban a személyautók a legfőbb környezetszennyezők. A dízeleket nem véletlen akarják kitiltani jó pár városból. A rákkeltés meg egy elég komoly probléma tehát miért kéne leszakadni róla?
2017. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Előbb tájékozódj már kicsit jó... amit konkrétan a dízel személyautók bocsátanak ki szennyezést, az csak egy apró töredéke annak amit a világban üzemelő dízelmotorok kibocsátanak. Ráadásul még mindig messze eltörpül ez a mennyiség is attól ami a szén és olajszármazékokkal működő erőművek bocsátanak ki.


A befecskendezési nyomás meg egy olyan dolog, hogy többször van baj az üzemanyag minőségével és nem magával az alkatrésszel. De lehet a gond nálam van, körülbelül másfél millió kilométert hajtottam eddig a közel 30 év alatt dízelautókba, egyikkel sem volt komolyabb gond.

2017. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Suzuki swift 1.3 120e km alatt 0


Honda accord 2 db, mindegyikkel 100e kmt mentem el idáig, költség nulla.


Honda Hrv 145e km, költség nulla.


skoda 1.9D - adagolo mechanikus behalt, szerintem átvertek a javitásnál kb 70 volt benne, költség 300e ft


Ford Mondeo tdci 120at mentem vele - injektor felujitás 150, olcso gagyi muhelyben.

2017. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

"kamionok, buszok, erőművek, ezek okozzák a szennyezést nem a személyautók"


Meg az undorító szaros tdi traktorok amik túlfüstölik a bkv elhanyagolt,széthajtott buszait is.

2017. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom, hol kellene tájékozódnom. Az nem elég, hogy több város ki akarja tiltani a dízeleket? De szippants bele egy dízel aztán egy benzines kipufogó gőzébe. Egyből érezni fogod, hogy a dízel sokkal rosszabb.

Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a kis korom részecskékkel hiába raknak szűrőt ide-oda, javul de sokkal rosszabb mint egy benzines.

Kösz,hogy említed az üzemagyag érzékenység a másik nagy hátulütője a dízeleknek. Minél nagyobb nyomású a dízeled van annál inkább oda kell figyelned, hogy mit tankolsz.

2017. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Parttalan vita. Benzint az autóba, olajjal meg fűtünk. Pont.
2017. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%

Ja és nekem is van egy dízelem és főként azért utálom mert mikor épp ha garázsba megyek-jövök mindig sikerül egy slukkot leszívni ami után percekig köpködök.

Úgyhogy kérdező ne vegyél dízelt mert rámegy a tüdőd és azt nem tudod költségben kifejezni. És ez nem vicc.

2017. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
44%

Most komolyan mérnökök, laboratóriumok milliárdokért fejlesztenek műszereket és technológiákat a károsanyag kibocsátás mérésére, miközben csak bele kellene szippantani a kipufogógázba? Oké...


Egyébként tipikus tájékozatlanság. Az átlagmeber megeszi a propagandát, mert ha azzal érvelne bárki, hogy a tömegközlekedésben jelentős áremelés kellene, minden áru árát jelentősen emelni kellene, ahogy az elektormos áramét is, mert a hihetetlen mennyiségű dízel buszt, kamiont, és fosszilis energiahotdozóval működő erőművet ki kell váltani, mit szólna... Nyilván egyből nem számítana az az állítólag kiszagolható korom...

2017. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, miért van korlátozva a teherautók sebessége autópályán?
2017. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!