Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Alfa Giulia Quadrifoglio...

Az Alfa Giulia Quadrifoglio valóban 3,9 s alatt futja a 0-100-as tempót?

Figyelt kérdés

Ez a hivatalos adat, amit mindenhol hangoztatnak, de több gyorsulásmérő yt videót néztem erről a kocsiról és mindegyiken bőven 4,5-5 s közötti volt ez az idő, ami sokak szerint irreleváns (és a menetteljesítmény a lényeg, ami a Nordschleife-n valóban kiváló), de azért mégiscsak a konkurens M3 és C63 ellenfelének szánják, amelyeknek valóban 4s körüli ez az érték. Az M3/M4 és a QV is V6 turbómotorral rendelkezik, szóval egy kategória. Tudom, hogy ezt az értéket olyan dolgok is befolyásolják, mint gumi, hőmérséklet, seb.váltó típusa stb., de tele van az internet BMW/Merci/Audi/Alfa "acceleration" videókkal és mindegyik márka esetében van legalább egy perdöntő videó a gyári adat hitelességére vonatkozóan, kivéve az Alfa esetében.

Ebben a videóban (akár ha stopperrel leméritek) is simán 5s körül van a 0-100-as tempó ideje. Ráadásul biztos tudjátok, hogy Ferrari tervezésű dupla turbós V6 van benne. Most az olaszok kamuznak ennyire pofátlanul vagy laikusként valamit nagyon nem értek?



2017. ápr. 16. 19:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az alfa kéziváltós, így ott nagyon sok múlik a vezetőn, hogy hogyan tudja elindítani az autót. A többi 3versenyző közül csak a bmw számít ellenfélnek mivel az audi és a merci összkerekes.
2017. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy videó, hogy mindenki lássa miről van szó.

Egy bő másodperc elmegy azzal, amíg 1-ből 2-be vált. Közben még szinte visszaesik a sebesség. Ilyen a kéziváltó, Audiék és BMWék már rég nem tesznek ilyen erős autóba kézit, csak hiperszupergyors automataváltót 0 időveszteséggel. Ők is a váltónak köszönhetik a gyorsaságukat. Ebben az Alfában elméleti síkon lehetséges lenne a 4 mp, de lehetetlen olyan gyorsan váltani, meg utána kuplungot ráengedni.

2017. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%

A hivatalos adatot ne nézd mert baromság.Az én kocsimról azt írják hogy 11 másodperc alatt képes elérni a 100-at holott 7 másodperc alatt is képes rá.Nem tudom honnan és hogyan szedik össze ezeket a pontatlan adatokat


A videókat meg sajnos tudják hamisítani is így az a legbiztosabb ha te magad győződöl meg róla

2017. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

3-mas

Most nem akarok németautózni, de a német autók bizony hozzák azt az adatot, ami megvan adva. Tehát ha egy C63 AMG-nél mondjuk 3,9 van írva, az fel is gyorsul 3,9 mp alatt. Nos az Alfa ezt nem tudja, és a videó nincs hamisítva, ez baromság.

2017. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Amit az automata váltó a másodperc tört része alatt elvégez, azt ember kézzel nem tudja, szóval idő megy el a váltásokkal. Amugy ültem ilyen Alfa-ba, mentem is vele, gyorsultam is vele, és mint laikus, azt mondom, hogy 1 mp ide vagy oda, de úgy betapaszt az ülésbe, mintha kegyetlenül gyomron vertek volna, belül sokkal gyorsabbnak érzed a dolgot. Idővel biztos lesz automata váltóval szerelt is, de még új model, így csak kézivel van.
2017. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Persze, az biztos hogy hatalmas élmény, 7 mp alatti gyorsulású autóknál már észre sem veszed a pár tizednyi különbséget. Ezek csak számháborúk.
2017. ápr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=4-4c6E77obs&t=1m51s


Nem tudom ti hol néztétek, de ez alapján a videó alapján hozza az Alfa a beígért gyorsulását automata váltóval. Ellentétben a többiekkel. :D

2017. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
#3 Nem tudom,hogy hol nézted/mérted de a 7s és 11s közöt azért legalább 150ló különbözet van.
2017. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

7-es


Pont erről beszéltünk. A videóban amit te linkeltél, automata váltós verzió van, azért csinálja meg 3,9 mp alatt a 100-at. Amit meg én linkeltem, az kéziváltós, és több mint 5 mp kellett neki. És akkor most beszélhetnénk arról, hogy a sok kéziváltós mániás miért is utálja az automata váltót.

2017. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

1. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde a neve (QV)

2. Az M3/M4 BMW-ben sor 6, és nem V6-os motorral rendelkezik

3. Arra nem gondoltál még, hogy az Alfában manuális váltó van, a többiben meg olyan automata, ami ezred másodperc alatt kapcsol? Manuális váltóval lehetetlen olyan gyorsan váltani.

4. Értem én, hogy te a német autókat szereted, de miért jó neked az, ha az olasz autókat szidod?

2017. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!