Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1 3 gls sport...

Jaki002 kérdése:

Suzuki swift 1 3 gls sport 4-em elsőbe, másodikba, rukvercbe zörög. Miért?

Figyelt kérdés
Helló! A kocsim a fent említett helyzetekben csörög az autó alja irányából. Én arra gyanakszom, hogy a kidörrentő lyukas a katalizátor környékén, de mivel csak a fent említett sebességekben produkálja ezt ezért lehet, hogy a kuplungtárcsa okozza? Nem tudok jelenleg alánézni, mert eljöttem vele 250 km et, amikor megálltam már alapjáraton is volt vmi hang üresben. Valakinek vmi tipp h merre leskelődjek majd? A hang egyébként fémes és a kocsi menetét, a gyorsulást stb. Nem befolyásolja. Egyébként csak menet közben hallani, ha pörgetem. A válaszokat előre is köszönöm!

2017. ápr. 16. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szet van esve a valto, valoszinuleg valami boyracer hulyegyerektol vetted es szet van hajtva. Az alapjaraton zorges tipikus Suzukis valto-betegseg, a kinyomocsapagy csinalja, es nem olcso rendbe rakatni (szet kell szedni az egeszet, onmagaban az alkatresz valami huszonsok, plusz a munkadij mig szetszedik/osszerakjak.
2017. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem szorul a váltó hármasba pl. akkor nem kuplung, továbbá ha kinyomott kuplungnál nincs hang akkor ismét nem a kuplung a hibás, lehet tényleg valami "Suzuki lenyomhatatlan és ezt be is bizonyitom" sráctól vehetted, nos nekem egyszer nekem estek, hogy mekkora gyökér vagyok és tapasztalatlan, hogy nem tudok kuplung nélkül váltani... ő úgy szokott.... magyarán suhanc tönkreteszi a szinkrongyürüt ( bocs nincs hosszú ü-. hosszú ö-m valamit elcsesztem laptopon) neked is ez lehet a baj, húszon pár ezer forintos történet, a katalizátor nálam is bibis, egyszer zárlatos aksit inditottam ( hosszú i sincs) és megörültem, hogy indul, nyomtam véletlen egy padlógázt üresbe és megrepedhetett. az ilyen tizen pár ezres történet. Fémes hang pörgetésnél meg rossz kenést jelenthet vagy picit repedt a dugattyú szerintem. Csak zárojelbe jegyezném meg, nem autószerelő vagyok, csak egy felhasználó akinek Suzukija van és túlestem már kuplung cserén. :) az kb. 13 ezer de az enyém 29 ezres, mert városba nyomom az ipart és nem akarom évente cseréltetni... sok sikert. Ja és a GLS Suzuki számozott, van egy szám a motorháztető kinyitónál, hogy a tied hanyadik. tök menci! :)
2017. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben csak nem hagyott nyugodni, alá másztam. Szerintem a kuplung környékén lesz a bibi, ahogy gondoltam. Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 17. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!