Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lenne baj ha valaki egy...

Miért lenne baj ha valaki egy majdnem új (egy éves) BMW-n gyakorolná a vezetést?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy a friss jogsis ne üljön komoly autóba. De nem értem miért. Attól még, hogy valakinek friss a jogsija nem törvényszerű, hogy összetörje az autót. Nyilván nem mennék többel a kelleténél és vigyáznék. Nincs sok tapasztalatom de az nem jelenti azt, hogy karamboloznék/összetörném. Egy 2016 os BMW X3 amiről szó van. Ráadásul még Xdrive is ami jó dolog. Nem hinném, hogy odafigyelés mellett kreszt betartva ne lenne kevésbé biztonságos friss jogsisnak ez a majdnem új BMW. Beszólogatók kíméljenek, a kérdésem komoly és nem pukkasztás a célom. 20/f

2017. ápr. 17. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenki azon gyakorol amin tud.
2017. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lenne baj. Akkor baj ha tényleg megtöröd és nincs pénzetek a javításra.

Nyilván nem törvényszerű hogy összetöri a friss jogsis az autót de ez még tapasztalt vezetővel is megeshet.

2017. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele, sőt. Sokan aszerint mondják ezt, hogy a kezdők minden nap nekimennek valaminek, és össze-vissza lesz ütögetve az autó. Kérdezem én, hogy akkor minden kezdő vezető összetöri az első autóját? Mert én bár szar autón kezdtem, mégis az első karcolást 110 ezer levezetett km után csináltam, azt is figyelmetlenségből. És ha drága az autó, akkor tudat alatt is jobban vigyázol, figyelsz rá. Egy a lényeg, hogy ne szállj el majd magadtól, haverok előtt nem menőzni, hogy te BMW-vel jársz, illetve ha majd úgy érzed, hogy már jól megy a vezetés, akkor még nem kell végsebességet meg gyorsulást tesztelni a városban.
2017. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abból szokott probléma lenni, ha a vezetőnek nincs állandó önkontrollja.

Az autó sokkal többet tud annál, mint amint egy átlagos kezdö vezető biztosan kordában tud tartani.

Nem az autóval van probléma, és a vezetővel is csak lehet, nem biztos, hogy lesz, de a lehetőség nagyon tud kisérteni.

2017. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a hátránya, hogy az újabb kocsikból alig lehet kilátni, és minden túl van tompítva, nem "érzed" úgy az autót. Ez egy nagy teljesítményű motorral kombinálva elég necces.
2017. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.
2017. ápr. 17. 17:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Viszont a helyedben hanyagolnám, ha automata váltós. Először normálisan meg kell tanulni manuális váltós autót vezetni, és utána jöhet az automata. :)
2017. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!