Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel motor hidegen letilt,...

Dízel motor hidegen letilt, miért?

Figyelt kérdés
Hali! Most készülök autót venni, egyik ismerősöm kereskedő és van egy opel strag g 2.2 dti-je amit szeretnék megvenni. Mentem is vele minden jó volt viszont 1x belassult, aztán mondta hogy álljak félre és állítsam le inditsam ujra jó lesz. Azt mondta elsőnek ő is megijedt, de rádugatta gépre és semmit nem mutatott és a szerelő azt mondta neki, hogy mikor hideg a motor és elkezdjük nyomni neki akkor letilt hogy ne csapja szét a motort. Létezik ilyen vagy valami hiba lehet?

2017. ápr. 17. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van annyi eladó autó, nem kellene olyat erőltetni, ami már a próbaút során beazonosíthatatlan hibát produkál.
2017. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Olyan van, ami nem hagyja hogy hidegen széthajtsd, és addig csökkentett teljesítménnyel dolgozik.

De az nem így van, hogy egyszercsak nem megy úgy. Én is hanyagolnám...

2017. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én már nem venném meg azt az autót. Szerintem tudják ők hogy mi a baja, csak a kereskedő úgy van vele hogy úgy is megveszed így mondott valamit és lehet fél év után elviszed te magad szerelőhöz ezzel a problémával és kiderül majd hogy még egyszer annyit költhetsz rá hogy rendben legyen. Az ilyennel vigyázni kell.

Persze vannak olyan autók valóban hogy nem engedik hogy hidegen széthajtsák és ezért gyengébb teljesítménnyel üzemel ameddig fel nem melegszik, de az nem jár ilyen jellegű problémával.


Én nem dönthetek helyetted, de ha picit belegondolsz inkább nézzél más autót.

2017. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ő is ugyanezt mondta mint ti, es amugy mondta hogy kiveteti ezt belole, ö nem ez az aaa autos kereskedo aki rabeszel mindenre.
2017. ápr. 17. 20:27
 5/13 anonim ***** válasza:

"Olyan van, ami nem hagyja hogy hidegen széthajtsd, és addig csökkentett teljesítménnyel dolgozik. "


Nem, ilyen nincs.


VW féle 1.9 TDI-ken a turbó geometria leragadása szokott hasonló gondokat okozni, a 2.2 DTI-t nem ismerem.

2017. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"De ő is ugyanezt mondta mint ti"


Szóval szerinte se kellene megvenned?

2017. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rail nyomas ? A resolajszintet megnézném, bár a z hidegen szokott jobb lenni, de esélyes.
2017. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az ertelmes valaszokat koszonom! Es ezek nagyjabol milyen arban vannak?
2017. ápr. 17. 22:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2017. ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát ha az injektorok akkor 250 ezertől barmi lehet.
2017. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!