Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóknál kisebb köbcentis...

Autóknál kisebb köbcentis motort lehet nagyobbra cserélni?

Figyelt kérdés

hyundai matrix 1.5-ös motorbibis.

találtam donort 1.6-ost. mivel az autó ki van vonva forgalomból, sokáig állt garázsban és nekem kell úgy is újrapapírozni...vizsga..nevemre írni...stb.

tudok így nagyobb motort belerakatni? miket kellene ilyenkor cserélni még benne?

azt tudom mivel sok éveket állt az autó ígyis úgyis sok mindent kell benne majd kicserélni csak mivel a motor a legfontosabb, és ahhoz donort találni is nagyon nehéz, hátha így nagyobb a variálási lehetőségem.



2017. ápr. 18. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképp papíroztatni akarod, akkor lehet bele nagyobbat is, csak kérdés számodra anyagilag megéri-e a dolog, mert amennyiből a végére kijössz, szinte biztosan tudnál venni egy alapból erősebb autót.
2017. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem vettem, örököltem.így eszmei értéke is van a dolognak, de itt inkább az a lényeg, hogy ugyanoda illeszkedik e a felfüggesztése a bakok ilyesmik..kell e váltó csere vagy a váltót is milyen nehéz áthelyezni? motor súlyváltozás milyen gondokat okozhat?

kifejezetten ugyanarra a tipusra gondolok, csak 1.5 öst nagyon nehéz találni ami jó donor lenne, 1.6ost meg már találtam kapásból itt-ott törött de amik kellenek belőle jók lennének.


öröklési illeték nincs.az autó most 15 éves és ugy néz ki mint egy 2 éves autó. sokat számoltunk legrosszabb esetben 3-400 ezerből lesz egy olyan autóm ami 15 évesen karcmentes!!! keveset futott, átlag 800.000-1,2 millió közt van az ára használtan.még motorcserével is megéri, nade lehet-e?


lerövidítem a kérdést:

hyundai matrix 1.5-ös motor cseréje 1.6-osra mennyi gubanccal jár? mik nem fognak illeszkedni? mennyire kell alakitani a kasztnin?


illetve kpm vizsga előtt mikre kell odafigyelni? szigorúak?

2017. ápr. 20. 16:14
 3/3 A kérdező kommentje:
elvetettem a nagyobb köbcentis motorra való cserét. terv: külföldről lesz behozva donor autó...azt hiszem erre másik kérdést írok
2017. ápr. 21. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!