Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motorosnak milyen...

Kezdő motorosnak milyen motort ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy motort de nem tudom,hogy első gépnek milyet lenne érdemes venni.

Városi illetve távolsági (heti 200 km) közlekedésre szeretném használni.

Szerintetek milyen motort érdemes vennem 200-600 cm3 között,max 600 ezer forintig.

A gyorsasági motorok kizárva,inkább a sport-túra motorok jönnek be.


A következő amiben a tanácsotokat szeretném kérni az a ruházat.

Melyik a jobb,a bőr vagy a szövet?


Ha van valami egyéb jó tanácsotok annak nagyon örülnék mert tényleg egy kezdő motoros vagyok/leszek :)



2017. ápr. 18. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minél kisebb köbcenti, tehát 125-150-esetleg 200. Ezekkel kevésbé tudsz nagy hülyeséget csinálni.


Ruhából: mindenképp legyen térd-, könyökvédő, gerincpáncél.


Plusz: gondolkozz el sisakra erősíthető kamera beszerzésén is, jól jöhet a videófelvétel, ha problémás helyzetbe keveredsz.


És csak ésszel! :)

2017. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Mennyire vagy "kezdő"? Egyáltalán nincs még motoros tapasztalatod és most fogsz először motorra ülni, vagy robogóztál előtte esetleg vagy hasonló? Ha teljesen új a téma, akkor kezdésnek én is a kis köbcentit ajánlanám, de mivel messzebre is mennél vele, ezért 125 fölött nézelődnék , 200-250esek már ki vannak úgy alakítva, hogy hosszabb távon is kényelmesek legyenek (tudom, Simsonnal is be lehet járni Európát, de azért na).


Ebben a kategóriában túramotorok közül én Yamaha SR-t, Suzuki GN-t vagy Honda CB-t választanék. A modell igazából nem is olyan lényeges, csak példák, a fontos, hogy japánt: Megbízhatók és jó az alkatrészellátásuk.


Ruhából bőrt javaslok, ez elég jól hőszigetel, hűvös, szeles időben sem szoktam fázni a motoron. Hátránya hogy esőben előbb-utőbb átázik (mondjuk a szövet is), meg nehezebb tisztítani. Bármilyet is választasz, a protektor tényleg nagyon fontos, én pár hete borultam, és hála nekik semmi komoly bajom nem lett.


Sok sikert és széles utat :)

2017. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a jogosítvány meglett, megvan az alapvető tapasztalatod. Én ezután rögtön öt modellt tudok ajánlani:

-Honda Hornet 600 - városban kicsit könnyen melegszik de nagyon kényelmes és jó az úttartása, nekem ez volt a tanuló motorom

-Suzuki GSX 600 F - túrasport, kényelmes üléspozíció, népszerű kezdőknél

-Kawasaki GPZ 500 S - Túrasport. Öreg motor is lehet, nekem 92-es évjárat van. Nagyon kiforrott modell, a D modellnek szinte nincs is tipikus betegsége, az A modellnek is csak a gyújtás forgórésze. Kezdő motor, takarékos de jó teljesítménye van. Én imádom

-Kawasaki ER5 - a GPZ utódja, modernebb megjelenés, csupasz motor, szintén túrasport. A blokkja a GPZ-é, megölhetetlen kéthengeres, jó nyomatékkal.

-Honda CB 500 - Túrasport, a GPZ riválisa. Hasonlóan jó és népszerű kezdőmotor. Szintén két henger, vízhűtés, kicsit kisebb teljesítmény, illetve ez naked míg a GPZ burkolt. Ízlés kérdése.

2017. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!