Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma az autón?

Mi lehet a probléma az autón?

Figyelt kérdés

Suzuki swift sedan. Macskakövön olyan mintha centrifugába ülnék,szörnyű. Ez lengéscsillapító probléma? Vagy esetleg rugó? Orvosolható házilag? Kb milyen árban lenne ezt megcsinálni?

Köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 19. 22:17
 1/10 crudy ***** válasza:
Szoval nagyon raz? Mert a centrifuga az forog. Ha tenyleg olyan akkor nagy gond van :D. Ha nagyon raz es kopog akkor valoszinuleg lengescsillapito. Korbe negy darab nem egy nagy koltseg, kerek folott be tudsz nyulni es ott lesz egy vastag fekete rud ami a kerek kozepetol megy felfele. Fogd meg, valoszinuleg olajos lesz.
2017. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Így van,de valami borzalmasan. Akkor utána nézek mert ezt így nem fogom sokáig bírni ezeken az utakon. :D

Könnyen cserélhető,vagy szervíz?

2017. ápr. 19. 22:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy hol van,párszor szereltem magamnak az autót. De lenegés csillapítóhoz még nem volt dolgom. :D
2017. ápr. 19. 22:27
 4/10 crudy ***** válasza:
Haat a hatso az konnyen cserelheto az elso az nem annyira ott egy picit figxekni kell de aki tudja h mire kell annak fel ora a negy csereje igy a szerviz koltseg se durva. De a hatsot megcsinalhatod magadnak, vagy irj majd h segitsunk benne. Az elsot inkabb vidd el az a biztos. Sokaig ne hasznald lehetoleg.
2017. ápr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Otthon, lathatoan zero tapasztalattal, celszerszamok nelkul soha az eletben ki nem csereled a gatlokat. Valoszinuleg lesz annak mas baja is, nemcsak a lengescsillapito, de ezt csak szemrevetelezes, adott esetben megbontas (!) utan tudja a szakember (!) megmondani.
2017. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.! :)
2017. ápr. 19. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, a nagy otthoni cserelgetes utan azert kivancsi lennek a futomugeometriara, amit nyilvan majd ugyesen beallitasz... ja, dehogy allitasz, hiszen ahhoz sincs se szerszamod, se semmid. Aztan majd megy a csodalkozas, hogy 'nem adta ki' a kanyar...
2017. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy nem viszem szerelőhöz,volt már szerelőnél más okból.Kiváncsi voltam nagy feladat e,ha igen akkor megy a szerelőhöz,hülye nem vagyok.

De olyan gondokkal mimtegy ékszíj csere,munkahenger megjáratás,olajcsere,szelepfedél tömités csere,ilyenekkel nem viszem el mert a hülye is megcsinálja otthon,jól szerelhető autó,de ha szerelőhöz kell vinni akkor nincs mese. Nem azért kérdeztem meg mert semmi áron nem akarom elvinni.

2017. ápr. 19. 22:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem Szegeden 5k/db áron cserélt a régóta megbízható szerelőm gátlót. Plusz az anyag, természetesen.


Nekem tudás és szerszám hiányában megért ennyit ez a biztonságkritikus művelet.

2017. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:

Ha a szelepfedelet leszeded és tömítést cserélsz, akkor nem stresszelnék egy lengéscsillapítón.


Szerinted én hogy kezdtem? Álltam a kocsi mellett az új lengéscsillapítókkal és rugóösszehúzókkal, vakargattam a fejem hogy most mi lesz. Az elsővel szenvedtem egy ideig mert nem tudtam mi hogy van pontosan, de megoldottam. Azóta már túl vagyok néhány ilyen szétbontáson, pikk-pakk megoldom.


Arra figyelj hogy mindent ugyanúgy rakj össze. Igazából adja magát, legó az egész, de abból bajod nem lesz ha lefotózod ahogy szétszeded (pl hogy a rugó alsó vége merre áll)


A másik hogy a rugóval körültekintően dolgozz


Ha kész vagy, beállíttatod a futóművet és megveregeted a válladat hogy ügyesen megoldottad

2017. ápr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!