Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g ajtóba építhető...

Opel astra g ajtóba építhető világítás?

Figyelt kérdés
A 4 ajtóba szeretnék lámpát kötni úgy hogy ha kinyitom akkor kapcsolódjon fel. S az lenne a kérdésem hogy a kábelkötegbe visznek át kapcsolt szálat a kapcsolóról? Maga a gomb az a kasznin van nem az ajtón. Szóval megoldható okosba anélkül hogy barbárkodni kellene? Sajnos stekker nincs odakészítve így gondolom nem terveztek bele.

2017. ápr. 20. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

a szó amit keresel: kilépőfény


egyébként miért szenvedsz a gombbal? ha okosba akarod megoldani, akkor világítson folyamatosan, ha be van csukva az ajtó úgy sem látszik...

2017. ápr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Naa az az köszönöm :)

Amm. Szerintem zavaró lenne menet közben pláne éjszakai vezetésnél. Dee lehet rosszul gondolom.

2017. ápr. 20. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem, mert ott van ugye a küszöb, ott nem szűrődik ki annyira -szerintem-. egyébként a logosat nézted, vagy csak egyszerű egyszínűt?
2017. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A logósat :D már meg is van. Be is van szerelve. Csak valahogy kapcsolóra kellene kötni.
2017. ápr. 20. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor nézd meg kiszűrődik-e, ha nem akkor szerintem ne szenvedj a gombbal.
2017. ápr. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Haver átszerelte arra a hálózatra ami a beltéri világítást vezérelte így nem kellett arra a gombra kötnie amit te mondasz hanem a kilépő fény akkor világított amikor az utastér világítás is be van kapcsolva. Ezt úgy oldotta meg hogy megkereste azt a vezetéket amiről az utastér világítás ment és arra kötött rá valami elosztót és úgy ment az egész.

Egy autó szerelő javasolta neki hogy fél amperrel erősebb biztosítékot tegyen be a gyári helyett hogy jobban bírja az esetleges terhelést de még ne legyen belőle különösebb probléma, de haver ezenkívül rejtett el egy külön kapcsolót a kilépőfények miatt hogy ha nappal közlekedik akkor ne kapcsoljon el ajtónyitásoknál mert teljesen felesleges főleg ha csak pár km-ert megy városon belül, és ne merüljön jobban az akku főleg télen. De télen még sötétben sem üzemel mindig neki pont azért hogy ne legyen meglepetés következő indításnál.

2017. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pont eztaz ötletet kaptam nem olyan rég. Már készen is van. Rákötötem plussz érintkezőket tettem a stekkerbe ami az ajtóban van s a gombra kötöttem rá. Kicsit macerásabb volt pláne a befűzés de legalább szépen lett megcsinálva. :) köszönöm szépen a segítséget. A belső világításra nekem azért nem volt szimpi mert ugyebár a fény késleltetve alszik ki miután becsukom az ajtót. Na ezta gombbal kilehetett küszöbölni. :) igaz tényleg szét kell bombázni hozzá a kárpitot rendesen mert sokmindent le kell venni de megéri a fáradozást :)
2017. ápr. 22. 23:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Astra G-be nagyon egyszerű a beépítés, ajtógombára kell rákötni a kilépőfény negatív pontját és egyúttal ez lesz az áramkör kapcsolója, a másikat pedig egy biztosítékkal rákötheted akár a pozitívra is.
2017. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!