Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » LPG-re átszereltetés? Van egy...

LPG-re átszereltetés? Van egy 2,5 éves Chevrolet Lacettim. Azon gondolkoztam, hogy LPG/benzin üzeműre átszereltetem.

Figyelt kérdés

Megkérdeztem egy ezzel foglalkozó szerelőt, aki ugyebár nem mond semmi rosszat róla, viszont megkérdeztem egy ismerős Chevrolett szervizben dolgozó szerelőt, ő azt mondta, hogy nem lesz a motornak megfelelő kenés, világítani fog a műszerfalon minden visszajelző...stb. Tehát ő csupa rossza mondott róla.


Mi a véleményetek?

köszi


2010. máj. 14. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokat fogyaszt a "jó" kis Sevrolé?
2010. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát mivel eredetileg beninre van megépítve a moto, így logikusan nem jó neki a gáz.

Szóval én nemtenném.

meg mire abba belekerül az lenne párszázezer az meg jó sok liter benzin

2010. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

14:38-as válaszolónak 7,5 (de WTCC edition)


14:42-es válaszolónak éves szinten kb 18.000 futott km (így másfél év alatt bejön az ára - a beszerelésnek)

235.000 Ft beszerelés, ami elég kb 9200km-re benzinből (fél év)

2010. máj. 14. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Olvass el pár írást és utána dönts ahogy jónak látod. :


[link]


[link]


Keresgess még ha van vmi dolog amit nem értesz. :)

2010. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy felvidéki magyar vagyok.

Nekem Felicia kombiba volt beszerelve 1,3 ,de 70 000 km után a motorban kinyírta a hengerfejpakolást, kipufogót stb. Az autószervizben azt mondták, hogy azért mert új volt még a motor és nem volt bejáratva, így kb. 200 000 Ft volt a javítás, de utána ment mint az óra, Gázzal persze. A fogyasztása 10 liter volt gázzal, télen is kivállóan működött, de a hideg időben és reggel mindig benzinre kellett állítani és úgy indítottam. Az autó húzása olyan volt mintha benzinen lett volna, igen jól húzott. Most egy Seat toledóm van 1,9 Tdi, de az igazat megvalva, majdnem egyformán jön ki anyagilag egy dízel és a gázos kocsi, mert a dízel 5,5 l fogyaszt, a gázos hiába olcsó a literje, de megint a fogyasztása nagyobb.

Remélem valamit segítettem. -)

2010. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az igaz, hogy nincs megfelelő kenés és hengerfejnek vége bizonyos kilométer után...
2010. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyár akarta vona ezt az autót is gázosan adta volna piacra,de hála Istennek nem ezt tette! :) Nem értettem sosem az LPG fanatikusakat,mit éreznek mikor egy ilyen rossz döntésre szánják el magukat. Az autókat gyárilag benzin üzeműre találták ki már amelyik nem diesel persze! Mindenkit be lehet palizni,csak mikor már kifizették a százezreket a gázszettért,utána nincs visszaút. Nem utolsó sorban az előttem leírtak alapján a GÁZ megzabál a szelepszár szimmerringektől kezdve a kipufogóig mindent. Persze mire ezek a dolgok felszínre jönnének,addigra az autó már vált egy gazdát,nehogy már "Én" fizessem ki a javítás és borsos alkatrész ár költségeit. Legyen ez az új vevő sara. :( NO LPG !!!!!!!!!!!!!!
2010. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt elárulná valaki hogy mi köze az üzemanyagnak a kenéshez?

Ekkora hülyeségeket ne írjunk már, hogy az LPG-vel nincs kenés. A motorolaj végzi a kenést nem pedíg az üzemanyag.

Nyugodtan mehet bele a gázszett, csak minőségit kell bele rakni, és normálisan beállítani akkor nem lesz semmi gond.

2011. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!