Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne ez nekem?...

Mennyibe kerülne ez nekem? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés
Németországból szeretnék behozatni egy BMW 320d 2006-ost, akkor az nekem mennyibe kerülne? Mindennel együtt?

2017. ápr. 24. 01:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És azt mi honnan tudjuk?

Úti költség, vételár, forgalomból kivonatás, ideiglenes rendszám, vagy szállítási díj, honosítás.

Már az utazásban is lehet ezer kilométeres variáció, ami költség különbségben is megjelenik.

A jó állapotban lévő autónak a német is megkéri az árát, ami olcsó az ott is lehet lestrapált - szintén jelentős költségbeli különbség.


Tucat autót nem érdemes már németből behozni, semmivel nem lesz olcsóbb, mint az itthoni.

Kivétel, ha olyat szeretnél, amiből itthon nincs választék, és a minőséget hajlandó vagy megfizetni.

2017. ápr. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt a költségek egy része kiszámítható, más része nem. Honnan hoznád? Németország Drezda de Rostock is, útiköltségben a kettő között például nagy különbség van.

Hogy szeretnéd behozni? Lábon? Tréleren?

A regadót itt tudod kiszámolni:

[link]


a vagyonszerzésit dettó.


Egyéb költségek:

[link]

2017. ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beleneztem a varázsgömbbe,azt mutatta 1363783forint!
2017. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Második kommentelő:

Köszönöm a normális választ! Én sem úgy értettem, hogy pontosan mennyi csak körülbelül.

Még nem tudom pontosan honnan fogom egyelőre most nézek az autókat. Tréneren fogom az biztos.

2017. ápr. 24. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:

szia,

én kint éltem haza jöttem és a kint vásárolt autómat hoztam haza és papíroztam át . Bmw 320i e46 volt ( mert azóta lecseréltem) . Tehát az autó ára adott ugye, ideiglenes rendszámmal hazajössz vele ( 90 euro asszem az egy hetes legalábbis arra emlékszem ) Vagy Trailer, ahogy tetszik. Ez után honosítani kell ez 15.000 kb, attól is függ,hogy van e rajta érvényes műszaki vagy

sem, nekem volt szóval kb 15perc volt az egész.


Aztán jön a regisztrációs adó, megkeresed a hozzád legközelebbi irodát és befizeted, a neten vannak kalkulátorok megtudod nézni, hogy kb mennyi, nekem 220.000 Ft volt.


Ez után pedig okmányiroda és átírás , rendszámtábla ,plakett stb. Nekem annyival volt bonyolultabb, hogy én a kint használt rendszámommal hoztam haza ,tehát nem vettem ideiglenest, hónap végével kint felmondtam a biztosítás meg kijelentettem az autót , itthon pedig le kellett adni a német rendszámot az okmányirodába, erről kapsz egy papírt azt pedig vissza kell a kinti hivatalnak küldeni. De mivel ha csak megveszed és próba rendszámmal hozod, akkor ezt megúszod.


Tehát az autó ára, reg. adó, átírás , honosítás. penzinköltség ( plussz az ideiglenes rendszámtábla, vagy trailer. ) Nekem 300.000 ba megállt.


Remélem tudtam segíteni.

2017. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hasznos válasz volt! :)
2017. ápr. 24. 14:52
 7/8 anonim válasza:
miért azt a szerencsétlent BMW-t akarja mindenki
2017. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mert azzal tudnak otthon menőzni, farkat hosszabbítani és azt gondolják attól lesznek valakik...
2017. ápr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!