Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motowell robogónak mitől...

Motowell robogónak mitől ingadozhat az alapjárata?

Figyelt kérdés
Könnyen beindul. Aztán néha nagyon felmegy az alapjárat szép lassan, máskor meg annyira lelassul hogy le is áll. A karbi ki van tisztítva és jók a membránok is. Az automata szívató kitolódik, ha rákötöm 12 voltra, látszólag működik. A fals levegőt is kizártam, körültekintően raktam össze. Hogy lehetne még rájönni, hogy mi a baj? Lehet az automata szívatót vezérlő hőfokjeladó hibája?

2017. ápr. 24. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meleg motornál próbálj meg állítani az alapjárati keveréken. Tippre kicsit szegény lehet.
2017. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van itt egy alkatrész, valami vákum vezérelt cuccnak tűnik, mi lehet ez? Itt van két kép róla:


[link]


[link]

2017. ápr. 24. 18:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Alul rámegy egy kis levegő cső, ami a karbi szívó részébe van kötve, gondolom a vákuummal vezérel. Van egy bemenő kis csöve, meg egy kimenő,a mi előre megy. Látszik benn egy kis rugó is... olyan mint egy vákuum vezérelt membrán, csakhogy ennek mindhárom kivezetése átereszt, mintha ki lenne szakadvaí így innen simán falsot szív a rendszer. Mi ez az alkatrész és mire való?
2017. ápr. 24. 18:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha lezárom a szívó részből jövő csövet, és ezzel kizárom a fals levegőt, egyenletes lesz az alapjárat és dinamikusan reagál a gázadásra.
2017. ápr. 24. 18:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudja valaki hogy mi ez az alkatrész?
2017. ápr. 24. 19:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a füstgáz vezeti vissza az égéstérbe.
2017. ápr. 24. 19:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt a füstgáz visszavezető cuccot kiiktattam és stabilizálódott az alapjárat. 80km megtétele után elég világos a gyertya, ezért tényleg lehet hogy túl szegény a keverék, ahogy az első válaszoló írta, ezért állítok rajta.
2017. ápr. 25. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Azta, ez elég érdekes. Nekem Magnet RS-el volt dolgom, de nem emlékszem ilyenre. A fojtások ki vannak már szedve a motorból? Azt azért tudni kell, hogy azzal a csavarral valószínűleg csak az alapjárati keveréken tudsz állítani. Ha csutka gázon megy rosszul a motor, akkor más módon (is) kell.
2017. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez egy négyütemű kisgép, kezdő motornak. Nézted a fényképeket, amit linkeltem, szerinted akkor mi lehet az az alkatrész?
2017. ápr. 26. 13:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Van egy nyitott ága a külvilág felé, és egy pedig előre megy a szelepfedélhez, pontosan nem látni hová a fémburkolat miatt, és van egy kis csöve, ami pedig a karbi és a henger közötti szívócsonkra van kötve. Ha ezt a kis csövet lezárom, akkor egyenletes lesz az alapjárat és sokkal jobb a gázreakció.
2017. ápr. 26. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!