Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van esélyem sportmotort...

Van esélyem sportmotort kényelmesen vezetni, ha alacsony vagyok?

Figyelt kérdés

Eljátszogattam a gondolattal, hogy valamikor leteszem majd a jogsit és veszek egy komolyabb sportmotort, de sajnos elég alacsony vagyok (170) és fogalmam sincs mennyire tudnék normálisan használni egy ilyen gépet a mindennapokban. Mindenesetre nagyon szeretnék egyet. Van ez az oldal - [link] - ahol vizuálisan meg lehet nézni, hogy xy magassághoz mennyire passzol a motor, de pl. egy Honda CBR1000RR-nél (84 cm ülésmagasság) épphogy csak leér a lába a 170-es emberkének. Vagy egy másik példa. Ebben a videóban a Gilera DNA50-esen (aminek 77 centi az ülésmagassága) ülő srác 170 magas, pont mint én. https://www.youtube.com/watch?v=RuoH7wIWXwc

Még sosem ültem nagy teljesítményű motoron ezért is kérdezném elsősorban olyan <=170 magas emberektől, akiknek van tapasztalata ezen a téren.



2017. ápr. 25. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
sportmotornál pont előny hogy kicsi vagy
2017. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kényelmesen soha, mert rettentően kényelmetlenek :)
2017. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 168 cm-vel kényelmesen ültem rajta, és rendben leért a lábam. Amiket hajtottam, Aprilia AF1, RS125, RS250, Bimota V Due 500, Honda NSR500, Aprilia RSV4 Fact, Ducati 848, 1199
2017. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Na ez jól hangzik. A RSV4-nek pl. 84 cm-es az ülésmagassága szóval ha azzal sem volt problémád, akkor gondolom nekem sem lesz.
2017. ápr. 25. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Emyémnek 81 cm, pályamotornak használom. Közúton nem motorozok, csak ritkán. 88-90-ig leér a lábad.
2017. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a 170 még nem számít alacsonynak én inkább átlag alattinak hívnám. Egyébként ezzel a magassággal bármelyik járműhöz hozzá tudsz szokni, meg tudod tanulni biztonsággal kezelni. A sportmotor meg azért nem lesz kényelmes, mert az ergonómiája, funkcionalitása teljesen a versenyzésnek, sportnak lett alárendelve, nem pedig a mindennapi használatnak. Az ülést egyébként át lehet párnáztatni, egyedire faragni, ezzel kényelmesebbé tenni és lejjebb is engedni az ülésmagasságból. Nem ritkán találkozni ilyennel, amikor női tulajtól kerül eladásra a motor. Válogass bátran, egyáltalán nem problémás a magasságod, de legalábbis a legtöbb esetben megoldható. Üdv.
2017. ápr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!