Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztaltabb sofőrök! Hogyan...

Tapasztaltabb sofőrök! Hogyan lehet a hosszú, nagy hátsó túlnyúlással rendelkező járművekkel úgy kanyarodni, hogy ne legyen hátul túl nagy a kisöprés, vagy kaszálás?

Figyelt kérdés

Szóval kamionoknál, hosszú furgonoknál, autószállitó trélereknél, de még utánfutóknál is jellemző, hogy a hátsó kerék után akár 2 méterrel is túlnyúlhat az autó hátulja. És szűk kanyarnál ez ugye veszélyes, mert a jármű hátulja átlóghat a másik sávba, vagy a parkoló autókat eléred vele, stb, és a tükörből nem is nagyon látszik.

Főleg a B kategóriával is vezethető járműveknél kérdezem, hogy hogyan lehet ezt a legjobban elkerülni, például egy szűk kisutcába ha be akarok fordulni? Először csak nagy ivben kezdjem a kanyarodást, és azután nagy ivben, vagy hogy? CE kategóriám is van amúgy, és vezettem is ilyen nagy túlnyyúlással rendelkező furgont, és trélert is, de városba nem mertem volna bemenni.



2017. ápr. 27. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb ívbe kanyarodsz, illetve még van az az opció, hogy ha nem fér el akkor elkezded (rosszabb esetbe a forgalmat feltartva) korrigálni/tolatgatni, de egyébként nem véletlenül vannak szűkebb utcákba tiltó táblák, illetve amikor mész az utca fele csak látod, hogy "el férsz-e" avagy nem és ez ilyen, ha nem férsz el, akkor keresned kell más alternatívát.
2017. ápr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha van CE kategóriád, akkor ott tanítják. Hogyan lett meg?
2017. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tizenéve még nem volt ilyen nagy szigorúság, meg amúgy is, a Mercedes SK amin én tanultam anno, nem volt nagy túlnyúlása, a pótkocsi pedig forgózsámolyos volt, ott szintén nem kellett ilyesmivel foglalkozni.


A tiltótáblák jók, de például egy hosszú Sprinterrel van hogy be kell menni egy ilyen utcába. Számtalan szituáció volt már, hogy én mentem a sávomban, aztán szemből jött valami kisteher, legutóbb például egy Mercedes Atego fordult le jobbra a másik sávban, pont mikor én is odaértem. Úgy kisöpört a hátulja, hogy satufékeznem kellett, átlógott az én sávomba. Úgy érzem, hogy néha ők sem figyelnek erre a dologra eléggé.

Vagy a másik, állok elől a pirosnál az előremenő sávban, balra mellettem zöld, egy személyautó egy nagy utánfutó trélerrel kanyarodott balra, és a tréler jobb hátsó sarka kb 2 centire volt az autómtól, majdnem infarktust kaptam, nem is figyelte jó eséllyel a koma, hogy mi van. Na az ilyeneket szeretném elkerülni.

2017. ápr. 27. 10:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy- egy tolatásnál, kanyrodásnál a 2 centire még kell közelebb vinni... :)))

Én kanyarodásnál sose fordítom sarkon.... amikor kanyarodok az elején kicsit forditok a kanyar irányába, így ha kaszál is, akkor már messze lesz a mßsik sávtól....

A söprésnél meg a nagy ívet kell valadztani igy nem fogja ráhúzni a pótot semmire...

De ha van 2-3 centi es el fog menni az elfog menni... én kiszoktam szállni megnézni akár 2x 3x is és ha biztos elfér akkor nem kell tolatgatni....

De mondom 2-3 centi egy autoipari cégnél ahol az udvaron össze van hanyva minden láda, az a 2-3 centi az rengeteg... :))

2017. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2. Ilyet nem tanitanak. Ezt magának kell megtanulni. Ugyan úgy mint a hosszú szerelvény amikor levágja a kanyart. De van valakinek érzéke hozzá , ezt nem gond meg tanulni.
2017. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ja, gyakorolnom kell még, nyilván ezt elméletben nem lehet úgysem megtanulni. Csak azért kérdeztem, mert nemsokára fogok én is duplatrélert húzni, és na.
2017. ápr. 27. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

#5

Nekem magyarázta az oktató vezetés közben, es az elméleti része le van írva.... de abban igazat adok ha valakinek nics érzéke hozzá, az gxakorolhat egyfolytában akkor sem fog neki menni....

Láttam egy lengyelt tanuló járaton... 54 perc után unta meg a kollegája... 54 perc után sem tudott egy rampára ráállni... 2 rampa volt az epulet 2 végében... engem leszedtek, meg megraktak, és szegény srác nem talált rá... sajnáltam nagyon, mert nem tudta merre tekerje a kormányt....

2017. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem érzék kérdése, hanem az oktató kőkeményen üvölt a tanulóval, ha balf..sz módon fordul.

Velem ezt csinálta, belémverte, körforgalomból be, ki, stb. póttal.

Mindig a kör külső ívén haladni, szigorúan, akkor a pót nem megy fel a járdára, padkára kihajtásnál.


Csak aki személyautóhoz szokott, annak ez nehéz, mert annál tökmindegy, hogy csinálja.

Én meg már szokásból a pityf..st méretű autómmal is így fordulok, erre látok itt valakitől ilyen kérdést, hogy mééé ien nagy ívben fordul személyautóval?

Nem mindegy neked bzzeg, nem megy át a sávodba, nem korlátoz, úgy fordul, ahogy megszokta, ahogy tud.

2017. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!