Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy az 1éves akksi...

Normális hogy az 1éves akksi kb 1,5 hét állás után nem indítja az autót?

Figyelt kérdés
Még a nagy hidegekben volt ilyen, most hogy már melegebb van semmi baja, akár három hét állás után is pöccre indul vele az autó, de még télen a nagy hidegekben már másfél hét után meg sem bírta mozdítani az önindító a motort, annyira lemerült. Kis akksi, kb 35A os,nem tudom pontosan. Suzuki Swift 1.3 GLX
2017. ápr. 30. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig a swifteknek jó a generátoruk, és könnyen indulnak.

Szóval érdemes ráméretni, hogy biztos rendesen tölt-e, de nyugodtan vehetsz bele nagyobb aksit. Az én swiftemben 55-ös Bosh van. Soha nincs gondom vele.

2017. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha gagyi kínai vagy tesco gazdaságos akkud van akkor ne csodálkozz. Mondjuk a 35A tényleg kevés én nagyobbat tennék bele ha lehet.

De a nagy hidegekbe én egy márkás akkumulátort is kivennék az autóból és bevinném a melegbe ha tudom hogy napokig nem használom az autót. Nekem Bosch akkum van és volt rá példa hogy pár éve szintén nagy hidegek voltak és 2 hétig nem kellett használjam az autót mert akkor megkaptam a cégest úgy hogy haza is jöhettem vele munkából és intézhettem vele a magánügyeimet így nem volt szükségem a saját autómra, és akkor elfelejtettem kivenni az akkut és amikor mentem volna vele hát persze hogy cseszett elindulni :)


Azóta ha tudom előre hogy hidegek lesznek és 4-5 napig nem használom az autót akkor az akkut lekötöm róla, ha úgy van beviszem egy melegebb helyre és ennyi. De mivel én naponta használom az autót mert hát azért vettem hogy használjam így nem tartom fontosnak hogy leszedjem, persze ha nagy hidegek vannak és csak városon belül megyek pár kilómétert akkor mindig rámérek mennyire töltött fel a generátor és ha úgy van feldobom töltőre egy fél napra vagy egy teljes éjszakára.

2017. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez is Bosch márkájú.
2017. ápr. 30. 17:20
 4/5 A kérdező kommentje:
A generátor nem hiszem hogy rossz lenne, mert akkor melegben sem indulna, ott pedig 3 hét állás után is pöcc-röff.
2017. ápr. 30. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Télen, nagy hidegben, drasztikusan csökken az akkumulátorok teljesítménye. Ha ez mellett az autót rövid távokon használod (jellemzően a városi használat), a generátor nem tudja teljesen feltölteni, ezért előbb-utóbb elfogy az energia. Mindezek mellett a tartósan alacsony feszültségen használt akku elszulfátosodik és akár 1-2 év alatt tönkremehet. Ilyen használat mellett javasolt a rendszeres töltés, vagy egy vezérelt töltő állandó rákapcsolása, ha lehetséges.
2017. ápr. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!