Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A problémám a következö....

Campes kérdése:

A problémám a következö. Kicseréltem a robogon a féknyerget. Feltöltöttem fékolajjal. Pumpálom a fékkarral, de nem keményedik fel. Beesik állandoan a fékkar. Mi lehet a probléma? Piti dolog, de nem jövök rá. Szakik elönyben.

Figyelt kérdés

2017. máj. 1. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Légteleníteni kell. Ehhez nem kell szakinak lenni:)
2017. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A féknyerget feltöltötted, de a szereléskor valamennyi elment a csőből is. Tessék feltölteni a tartályt, pumpálni, légteleníteni amíg nem keményedik fel.

Gondolom van a nyergen légtelenítő csavar. Megpumpálod, kicsit megnyitod, jönnek ki az apró buborékok a fékfolyadékkal, elzárod, megint pumpálod és amíg a levegő ki nem jön belőle. Két tipp: a légtelenítőre húzz rá egy darab benzincsövet és vezesd bele egy tálba, hogy ne csöpögjön mindenhova; a légtelenítőcsavar hatlapú részére lehetőleg hatlap kialakítású kulcsot tegyél rá (még a cső felhelyezése előtt), kisebb eséllyel fogod elnyalni a sarkait.

2017. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fékolajjal biztos nem. Max fékfolyadékkal, de ezen most ne szőrözzünk. Mielőtt megölöd magad, írd meg légyszi a robogót típusát , aztán azt is hogy milyen DOT típusú fékfolyadékkal kokányolsz.

Aztán ha ezen túljutottunk akkor lehet ezt a videót tanulmányozni:

https://www.youtube.com/watch?v=ZMv9l7tIfMQ

2017. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 - fékolaj vs. fékfolyadék... Annyian hívják olajnak, hogy felesleges megakadni rajta. A tartály fedelére meg rá van írva évtizedek óta, hogy milyen kell bele, hogy csak zárt, szennyeződésektől biztosan mentes folyadékot használj és mielőtt letekered a kupakot takarítsd le a tartályt és a fedelét + környéket. Oké, az összes motoromon angolul van ráírva, de az csak nem átugorhatatlan akadály. A DOT része biztosan nem...
2017. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
aprilia gulliver a tipusa. DOT 3 fékolaj. igen , én is tudom mit kell csinálni. de az a baj , hogy fél óráig is pumpálom nem keményedik fel. egyébként ami volt rajta féknyereg az tökéletesen müködöt. az újabb féknyerget is kiprobáltam, kompletten vettem egy karambolos aprilia sr - böl. tehát mind a 2 müködött. de most egyik sem.igy még nem fogott ki velem semmi.
2017. máj. 1. 21:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos vagy abban a DOT3ban? Nem volt soha ilyen robogóm, de az internetes oldalak DOT4-est ajánlanak ehhez robogóhoz. A DOT4-esnek magasabb a forrásspontja a DOT-3nál. Én nem keverném össze őket ( bár egyébként össze lehet keverni több szakfórum szerint, nem lesz belőle probléma ).
2017. máj. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
MEGVAN A GABESZ. APRILIÁSOK. NÉZZÉTEK MEG ALAPOSAN A FÉKKART, HA CSERÉLITEK. RÁNÉZÉSRE AZONOS, DE NEM AZ. NÁLAM IS EZ VOLT A PROBLÉMA. EGYSZERÜEN NEM PUMPÁLT ANNYIT MINT A RÉGEBBI , EREDETI GULLIVER FÉKKAR.VISSZATETTEM A RÉGI TÖRÖTTET. ÉS LÁSS CSODÁT, TUDTAM LÉGTELENITENI.
2017. máj. 2. 18:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy szóval nem írtad hogy a fékkart is cserélted. Akkor már mindjárt mondta volna mindenki, hogy biztosan jó-e a fékkar?
2017. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!