Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vettem egy skodát. A...

Most vettem egy skodát. A forgalmi engedély hátulján nincs rajta, hogy meddig érvényes a műszaki. Felhívtam a kereskedőt, hogy jó lenne pótolni. Ő azt mondja, hogy most már a rendőr szám szerint kikeresi a gépen, nem kell a forgalmira írni. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2017. máj. 2. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Micsoda? Hogyhogy nincs benne a forgalmiban? Új forgalmit vezettek be? Ha nincs beírva akkor tegyél panaszt az NKH nál. Ők (is) tudják hogy hol vizsgázott az autó.
2017. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hallottam már pár meredek dumát kereskedőktől,de ez a rendőr szám alapjan kikeresi a műszakit idáig a best of........ilyen termeszetesen NINCS!!
2017. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A forgalmi engedély hátulján feltüntetnek a téglalapban egy számsort, alatta a vonalra ráírják az érvényességi időt és lepecsételik. Akár okmányirodában, akár a vizsgahelyen.

Vissza kell vinni oda, ahol vizsgázott és pótoltatni velük. Ha a kereskedő nem is akar vele kínlódni és próbál kibújni a dolog alól, akkor legalább azt megmondhatná hol vizsgáztatta a kocsit...

2017. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ßaszki nem az az első hogy megnézem meddig van rá műszaki? Utána jön az összes többi..

Te fested magad?

2017. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, az én kocsim forgalmiján is rajta van a lejárat. Lehet, hogy a rendőr ki tudja keresni, no de a tulajnak se árt, ha tudja, mikor kell megújítani. :DDD

Egyébként ha autót néznék, én is azt kérdezném elsők között, hogy meddig érvényes a forgalmi, és mielőtt aláírnám a szerződést, ellenőrizném is.

Ha te vagy az új tulajdonos, akkor a te nevedre új forgalmit fognak kiállítani. Tehát te nyilván a régi forgalmiról mondtad ezt. Ha már balga módon aláírtad a szerződést és átadtad a pénzt, megkaptad a kocsit, akkor vidd el a forgalmit a többi papírral az okmányirodába. Vagy ráírják az új forgalmira a lejáratot, vagy kiderül, hogy így eleve nem szabályos a régi forgalmi és nem írható át, akkor viszont már jogi kérdés, hogy aki eladta neked, az nem szabályos papírokat adott.

Énbennem még az is fölmerülne, hogy hamisított a forgalmi és lopott az autó.

2017. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!