Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Állítanak ki 'ideiglenes...

Állítanak ki 'ideiglenes jogosítványt' első igényléskor?

Figyelt kérdés

Holnap megyek az okmány irodába, B kategóriás jogosítványt igényelni. Hallottam többektől is, hogy kérésre állítanak ki 'ideiglenes jogosítványt', és szeretném tudni hogy ez igaz-e, hiszen a szabályok tavaly változtak.

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. máj. 2. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, hosszabbításkor állíthatnak ki.
2017. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rosszul hallottad, sose volt ilyen.

Az első jogsit meg kell várni, nem azon a pár napon fog múlni.


Bár én a hivatalok helyében biztos kiadnék ideiglenes jogsit a frissjogsisoknak. Mondjuk 10 ezerért. A sok türelmetlen hülyegyerek ki is fizetné.

2017. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 nem is hülye ötlet.
2017. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én biztos nem fizetnék érte annyit, max 1-2 ezret. Csak azért kérdeztem mert szívesen vezetnék már, de persze kivárom az a kb. 2 hetet míg ideér.
2017. máj. 2. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a új jogsim 4 nap múlva jött.... ennyit csak ki lehet birni.
2017. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha új kategóriáról van szó nincs ideiglenes jogosítvány ezt értsük már meg emberek! Annyi ilyen kérdés volt már itt az oldalon, annyi helyen elmondják ezt, már 10 évvel ezelőtt is amikor jártam autós suliba 13 an voltunk a csoportba és 3 ember kivételével mindegyik feltette azt a kérdést hogy azt a papírt amit kapunk az okmányirodába azzal lehet-e vezetni.

Persze annak volt jogos a kérdés akinek más kategóriából már volt jogosítványa egy ideje pl motoros jogsi és neki mondták hogy abból a kategóriából ami már megvan régebb óta arra érvényes az a papír amit adnak az okmányirodában, akinek új kategória lesz annak nem érvényes és annak sem aki kismotort vezet de B kategóriát még nem vezethet! Én nekem is most lesz aktuális a jogsim megújítása és én már rákérdeztem arra hogyan működik ez annak aki csak megújítani megy, mivel én nekem munkám miatt létfontosságú a jogsi. Nekem mondták hogy adnak papírt amivel tovább vezethetek ameddig meg nem jön az új jogsi, de mellé megkapom a lejárt jogosítványom átlyukasztva és amikor megjön az új akkor személyesen átveszem az újat és a régit leadom. De nekem tanácsolta az egyik hölgy hogy lejárat előtt 1 hónappal intézzem el és akkor a régi jogsit egészen addig használhatom csak azt ameddig nem lesz kész az új. Akkor nem kell mellé se az igénylést igazoló lap, se semmi egyéb marhaság.

2017. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!