Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bemértek 115-el egy simsonnal,...

Bemértek 115-el egy simsonnal, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Van egy simson motorom. Eredetileg 50 köbcentis, de már 5 felömlős 80-as henger van rajta, tervezett rezonátorral. Bemértek a rendőrök Ipolyszögnél, 115-el mentem el a lakott terület tábla mellett. (Tudom, hülyeség volt.) Utánam jöttek és lefotózták a motort minden irányból, majd kaptam egy idézést hogy jelenjek meg a motorral a rendőrségen. Van jogsim és volt biztosítás is a motoron, de a rendőr szerint maximum 45-el mehettem volna. Mire számíthatok?

2017. máj. 3. 05:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Smkp tervezett sebessege max 45 km/h lehet, szoval ebbe is bele fognak kotni, igazabol hasonlo, mint az adocsalas, bar ezt nemtudom.

Szerintem kapsz egy buntit gyorshajtasert 30-150k-ig barmi lehet. Meg valamit amiatt, hogy a motor joval tullepte az smkpre vonatkozo teljesitmeny, sebesseg hatarokat.

Ilyen esetben lehet rendszamiztatni kellett volna a motort.

2017. máj. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Kamu szagú kérdés, a hasonló eseteknél el sem engedik a kuncsaftot, nem a papírok az érdekesek elsősorban, hanem a motor.

Műszaki szakértő megnézi, akár szét is szedhetik, jegyzőkönyvezik a szabálytalan átalakításokat.

2017. máj. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Te vagy az Andersen?a nagy mesemondó?!
2017. máj. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted meddig kellett volna ott tartaniuk, másnap reggelig? Ha nincs a kocsidon rendszám és műszaki sem és elkapnak, akkor is hazamehetsz vele, nem tartanak ott egy hétig. Mellesleg azt mondták, hogy több mint 100%-os sebességtúllépés esetén 300ezer is lehet a bünti, plusz a motor átalakítása, engedélyek, rendszám nélkül... az is lehet 200 rupó. Azt mondták ez évtől szigorúbban veszik a kis motorok átalakítását.
2017. máj. 3. 06:40
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Most igy belegondolva, egy kicsit tenyleg irreallisnal tunik, hogy ennyit menjen.
2017. máj. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Miért irreális? Tuning simson, versenyre átalakítva. 5 felömlős henger 80 köbcenti, elektromos gyújtás, tervezett rezonátor kipufogó, 12ezret pörög. Ipolyszög előtt van egy jó egyenes, simán felgyorsul ha előredőlök. Akik szoktak simsont tuningolni, nem akadnak fel ezen.
2017. máj. 3. 06:59
 7/24 A kérdező kommentje:
Na mindegy, nem ez volt a kérdés. Remélem nem lesz nagy a bünti első kihágásnál.
2017. máj. 3. 07:04
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Piszkosul mindegy, hogy hányadjára mész gyorsan. Fix tarifák vannak, nézz utána.
2017. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Ki vonatják a forgalomból a motort, a sebesség túllépés miatt meg kapsz egy 200-300.000 forintos büntit + be vonják a jogsid 90 napra.
2017. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs a kocsidon rendszám és műszaki sem és elkapnak, akkor is hazamehetsz vele, nem tartanak ott egy hétig."


A túrót mehetsz haza! Rendszám és műszaki nélkül NEM VEHETSZ RÉSZT KÖZÚTI FORGALOMBAN! Ha a rendőr elenged az autóval, akkor asszisztál a szabálysértéshez. Szépen elszállíttatják az autót (aminek a költségét rád verik), Te meg mehetsz haza ahogy tudsz.

2017. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!