Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rallyban a navigátori anyagi...

Rallyban a navigátori anyagi hozzájárulás arányában mekkora összeget takar?

Figyelt kérdés
Ha navigátort keres valaki, feltünteti, hogy versenyhez való anyagi hozzájárulás szükséges, ez világos. De, ha százalékban nézzük, akkor, hogy néz ki a dolog? Adott egy verseny: Autó bérlése,gumik, nevezés, pályabejárás, szállás, ami mondjuk 1 millió forint/ hétvége. Versenyző költsége 60%, navigátor 40%, vagy 50-50. Hogy oszlanak a költségek, valakinek tapasztalata?

2017. máj. 3. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Altalaban a sofor koltsege az, ami az autohoz kozvetlenul kapcsolodik, vagy eleve ove az auto. Berelni inkabb szponzor hatterrel szoktak. A navigator fizeti a koltsegek felét. (szallas, benzin, kaja,szervizcsapat,nevezesi dij..)
2017. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Erre voltam kíváncsi , amit leírtál. Nem tudtam, hogy oszlanak a költségek, csak annyit tudtam, hogy bizonyos navigátorok, pl: Tóth Imi, Zsíros Gabi sok pénzt hoztak a rallyba.
2017. máj. 27. 20:09
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Az kicsit máshogy van, foleg ennel a két embernek...de ezt nyilvános forumon biztosan nem irom le
2017. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 veterán vas ***** válasza:

Jobb körökben a navigátorok egy fillért sem visznek, "csupán" a meglévő kapcsolataikat, és ismeretségeiket kamatoztatják.(ez a tiszta megoldás)



"adott egy verseny: Autó bérlése, gumik, nevezés, pályabejárás, szállás, ami mondjuk 1.millió forint/hétvége"


Nem tudom melyik mosolyogtatóbb, a kezdő kérdésed, vagy az általad becsült összeg? ;)

2017. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Imiről nem tudtam, a Gabi meg tudom, hogy benne van tavaly óta nyakig a trutyiban.
2017. jún. 16. 23:25
 6/16 A kérdező kommentje:
Veterán, Hogy kapcsolati pénzt hoz vagy a saját pénzét nem tök mindegy?:) Hívd fel a Bakót mert a C2R2 Max bérlése 7000 Ft/km. Gumik 60.000/db, Nevezés: 48.000( rally2) pályabejárásra egy, szállásra számolj százat. A verseny költsége , akkor mennyi? Kaukciót ne számold bele, mert ha nem rakod be a fák közé, az 1 milla nem marad bent:) De ha utána nézel Csheknél van 208 R2 30 eur/ km-ért plust 20 km tesztet ők állnak.
2017. jún. 16. 23:31
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha MARBon elindulsz egy swifttel az amúgy mennyi, mert a kérdésben nincs leírva?;) Akkor az egy millából egyből 3 verseny lesz;) ORB, ORC, Rally2, vagy MARB, valahol látod a kérdésben?
2017. jún. 16. 23:36
 8/16 A kérdező kommentje:
Attól, hogy a rally még ismeretlen terep számomra, azért hozzáteszem, hogy motocrossban már 2008-ban is csak úgy jött volna némi támogatói pénzem, hogy 3 milliót kapok, de nyolcról szerezzünk számlát. R5-öt hagyom neked, mert gondolom a saját költségvetésedre gondoltál;)az nem jön ki millából, igaz;)
2017. jún. 16. 23:42
 9/16 veterán vas ***** válasza:

Látom jól elvagy, feldobtál egy témát, aztán válaszolsz, majd újra kérdezel, és ismét válaszolsz önmagadnak.


Na de ha már kérdeztél megpróbálok válaszolni.

-NEM! szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy különféle kapcsolatok, rokoni-baráti ismeretségek révén összelapátolt milliókat kell lepapírozni/nevesíteni/beforgatni, egy szakosztály költségvetésébe, vagy a saját zsebből adsz ki, versenyenként 3-4 milliót.

Akinek ez mindegy, annak valószínű Don Corleone a támogatója.

-Kössz a tippet, de sosem fogom a B.L.-t fölhívni. Sem Ő, sem a Citroen, nem a szívem csücske.

-Az az arány, amit leírtál "3.kontra 8." a rallyesportban már az 1990-es években is ritka jónak számított, napjainkban viszont egyszerűen lehetetlen.

-Az R5-ös árfekvését pedig hagyjuk, arra gondolom Neked pont úgy nincs rálátásod, ahogy nekem sem.

(amúgy sem érint, mivel nem vagyok versenyző)

-Keringenek városi legendák nagy és még sokkal nagyobb összegekről, de azokat hagyd meg olyan "VB.menőknek", akik a nagypapától elcsent kereklámpásával csikorgatnak péntek éjjel, a Tesco parkolóban. ;)


Ennyi a véleményem.

Köszönöm ha végigolvastad.

2017. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért írtam ezt le, mert írtad, hogy megmosolyogtató az a nagyságrendi " költségvetés,,

Nézd. Nekem nem mindegy, hogy a saját pénzem vágom bele 1-2 rally2-es futamba, vagy tiszta úton sikerülne esetleg pénzt intéznem, de a TAO miatt ez teljesen kilőve és mese habbal. 1-2 versenyre tudok 1 évben kiszorítani pénzt R2-es autóval, ha navigátor is hoz bele.Azért tettem fel itt a kérdést, mert nem akarok a navigátorral még anyagiaskodni, de jobb, ha tisztán látom az arányokat mielőtt leülök vele egy asztalhoz. De, hogy ő honnan hoz pénzt, az nem érdekel. Én többet nem rakok bele, ahhoz már túl sok elment két keréken és azóta minden megváltozott.

Nem tudom, milyenek az arányok manapság és most hogy működik, de " kishalként,, rajtam kattana a lakat pár millióért is.

A B.L-t nem szeretik, mert letörte az árakat, de ezért a letört árért pár száz kilométerről újabb fejlesztésű autót hoznak... Mindent elmond azokról, akik B.L-től drágábban adnak bérbe hasonló autót.

Látom, kik, milyen kérdéseket raknak fel, amik az álom kategóriában is elférnének itt, ezért válaszoltam, majd kérdeztem vissza, hogy tisztázzuk, nem egy" nagypapától elcsent kereklámpás tulaj,, írt. Egy tényszerű dologgal kapcsolatban szerettem volna korrekt választ kapni, amit megkaptam tőletek végülis, amit köszönök szépen.

Meghagyom;) Se összeköttetésem, se pénzem, se tököm nincs egy R5-höz.

Köszönöm a választ és válaszokat.

2017. jún. 17. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!