Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat az autó gázadásra?

Miért rángat az autó gázadásra?

Figyelt kérdés
Másfél éve van birtokomban egy 2006-os 1.4-es benzines Chevrolet Aveo. 36 ezer km van benne. Egy ideje azt figyeltem meg, hogy gázadásra rángat egy kicsit az autó, de utána megy tovább rendesen. Alapjárattal nincs gond, nem fullad le. Csak akkor rángat be kicsit amikor gázt adok. Viszont 2 literrel nagyobb a fogyasztása mint kellene és gyengén gyorsul. Mi lehet a probléma? Légszűrő, gyertya, olajszűrő cserélve. Esetleg üzemanyagszűrő?

2017. máj. 3. 21:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy nemrég volt emissziómérésen is és mindent rendben találtak.
2017. máj. 3. 21:33
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Darabos a benzin, építs be benzindarálót!
2017. máj. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Gyergyakat nezd meg, nalunk a daewoon az volt a baj.
2017. máj. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mikor volt utoljára 3000 felett a fordulat?

Mikor volt üa szűrő cserélve?

Külföldi? Vagy hogy a tökbe van egy 11 éves autóban 36 ezer km?

Lehet el van koszolódva, tömődve valami a motoron belül. Vagy akár EGR probléma is lehet. Ha nem pörgeted 3000 felé akkor ajánlanék egy M0 karikán végigmenést, aktívabb fordulaton.

2017. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A befecskendezők koszosak lehetnek, rossz az üzemanyag minősége, vagy a gázpedálnál a potenciométerrel lehet gond.. I. szériás Skoda Fabia-nál is szokott ilyen lenni.
2017. máj. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi vagyunk az első tulajok, úgyhogy biztosan 36 ezer km van benne. Gyertyákat most cseréltem, de nem segített. Benzinügyileg mindig OMV nél tankolok. A benzinszűrő nem tudom cserélve lett-e valamikor.
2017. máj. 8. 20:41
 7/8 A kérdező kommentje:
2 hete voltam vele autópályán is hosszabb távon.
2017. máj. 8. 20:42
 8/8 anonim válasza:
Lambdaszonda hibára utalnak a jelek...érdemes megnézetni, illetve cserélni. Picike alkatrész a kipufogó rendszerbe építve (általában a katalizátor előtt). Úgy néz ki mint egy gyújtó gyertya.
2019. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!