Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen gyakran cserélitek...

Ti milyen gyakran cserélitek az autóba a fékfolyadékot?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam szervízben, és a szerelő mondta, hogy következő szervíznél cserélni kellene a fék és a kuplung olajat is. Nekem ez új. 10 éves az autó, 100 ezer km.
2017. máj. 4. 06:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

mérj 1 forráspontot rajta.

Az majd at választ.

2017. máj. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát kéne elvileg, mert felvesz nedvességet, meg romlik a hatásfoka.

Bár úgyis a munkahengerek döglenek meg a legtöbb esetben, a kopás miatt.

Olyankor meg cserélnek folyadékot is.

2017. máj. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

"cserélni kellene a fék és a kuplung olajat is. Nekem ez új"


Ez bizony elég szomorú,mert hivatalosan pár évente kellene cserelni!

2017. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az ajánlás 2 évente.Azért ,mert a fékfolyadék a környezetéből nagyon könnyen felveszi a vízpárát és ez által csökken a forráspontja.Egy hegyi hosszú lejtőn a hőtől gázbubik keletkezhetnek benne és ez miatt lelevegősödhet és nem lesz féked. A másik ok,hogy a víz csökkenti a kenést és növeli a belső korróziót.A kuplung rendszerében is fékfolyadék van,de itt inkább csak a korrózióval kell számolni.Minimum DOT 4-es vagy a DOT 5.1-es tetess bele.A DOT 5-ös nem jó utcai autóba.
2017. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Tudnám ki a rák találta ki ezt a sok baromságot,

98'decemberi Swiftem van,az életben nem cseréltem fékfolyadékot rajta,hibátlanok a fékek most volt műszakin de nem a sógor ismerősénél...

2017. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

Japán autóim vannak (voltak) évtizedek óta.. még soha nem cseréltem sem fékfolyadékot, sem hűtőfolyadékot, sem automata-váltóban olajat. Ezek az autók jól vannak elengedve gyárilag, nem kell cserélni a folyadékokat.(a gépkönyvek csak ellenőrzést írnak elő).


Volt olyan japán kocsim, amiben az automata váltóban élettartamos olaj volt(gyári kiadás)

A mostaniban 11 éves a fékfolyadék, de semmi nem utal arra, hogy cserélni kellene...sőt, pótolni sem.

2017. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Már szinte vártam az ilyen "az én autómban minden folyadék gyári,es büszke is vagyok rá,hülyeség lecserélni" autosok megjelenését!

Csak sok sikert tudok kivanni az élettartamos olajoddal.....főleg mivel ezek annyira élettartamosak,hogy legkésőbb 100ezrenként cserelni kell!

Szerencsetlen automatanak pont ez a lelke!A lenyeg az egeszben!Az olaj!

Azert mert szerinted "jólvanazúgy" az még édes kevés!

Ugyanez vonatkozik a fékoljara is!

2017. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már belefáradtam az ilyenekkel a vitába ,mint az 5-6-os.Tojok rá mit csinálnak az autójukkal,mert ezeknél az ész érvekkel sem jutsz egyről a 2-re.Ráadásul még reklámozzák is,hogy mennyire okostojások.Írják ki eladáskor az autóra,hogy még minden gyári,még a motorban az olaj is 19 éves.Ezzel biztosan előbb és drágábban is megveszik majd.
2017. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező! 10 éves kocsidban azt akarod mondani, hogy még a gyári fékfolyadék van?! :O

Sürgősen cseréld le, most!

[link]


Én 2-3 évente szoktam cseréltetni. Nem egy akkora összeg szerintem az autó össz fenntartásához képest, hogy ezen kelljen spórolni.

Az autóm gyártója szerint a váltóban sosem kell olajat cserélni, mert élettartamra szól. Mikor 10év/240.000km körül levették a váltót kettős tömegű lendkerékcsere miatt, nem tiltakoztam ellene, hogy friss olajjal töltsék fel.

A szervoban az olajat szintén nem kell cserélni a gyártó szerint. Én azért tavaly 11 évesen lecseréltem. Pár ezer forintba került egy flakon gyári hidraulikaolaj. Amit leengedtem valami feketés-zöld színű átlátszatlan trutymó volt. Az új pedig teljesen más: sötétzöld, áttetsző, hígan folyó, enyhén alkoholszagú folyadék. Nem bántam meg a cserét, szerintem 11 évenként ennyi is belefér.

2017. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon keveset megyek (évi 8-10000 km) négyévente szoktam a fékfolyadékot cserélni (a fagyállóval együtt, de ezt nem kérdezték).
2017. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!