Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég vettem egy autót. A...

Nemrég vettem egy autót. A tulaj azt mondta, ne cseréljek vezérlést, mert 10e km van benne. Le tudom ezt valahogy ellenőrizni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, szóval cseréltesd le :)
2017. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenkor megkérdem van-e róla számla.

Ha nincs akkor azt hogy hol, mikor csinálták.

Ha megmondja a szerelő, szerviz nevét címét akkor felhívom őket vagy bemegyek hozzájuk és rákérdezek, ha ők csinálták emlékezni fognak.

Ha a tulaj nem tudja hol cserélték (nemrég egy pali azt mondta hogy egy haverja vitte el valahova, de nem tudja hova), ilyenkor csere.

2017. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem tudom, de egy szervizben naponta 10-20 autó is megfordul. (Most nem a kis egy személyes szervizekről beszélek.)

10.000km futás az nagy valószínűséggel bő fél évet jelenthet.

Nem merném rá a nyakamat tenni, hogy több ezer autó közül egy vezérlés cserére pont emlékezni fognak, ha se számla, se munkalap, semmi nincs róla, csak zsebbe ment a pénz.

És ha így is volt, akkor garancia tuti nincs rá.


Ezért én cseréltetném mindenképp, az a biztos. Nem tudom milyen értékű autóról van szó, de nagy valószínűséggel nem összemérhető egy vezérléscsere ára, a kocsi árával.


Nálam legutóbb az előző tulaj esküdözött, hogy most lett a kocsin olaj cserélve. Számla nincs, azt se tudta pontosan megmondani milyen olaj került bele. Úgyhogy első dolgom volt az összes folyadék, szűrő, vezérlés azonnali cseréje. Így biztosan tudom mi, mikor, hány km-nél került bele.

2017. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kiitos ***** válasza:

meg kell nézni vagy szerelővel megnézetni .10000 alatt szinte semmi elváltozás sem történik újnak kell látszani a szíjnak , feszítőnek , vízpumpának. Látványosan különbözik pl. új aluöntvény általában szép fényes, ennyi idő alatt még kosz is alig rakódik rá.Görgő könnyedén és zajmentesen fut, Szíj felületén minimális repedések sem lehetnek, fogakon nem látható kopás.

Na persze ha 25 éve volt cserélve az más,(elég ritka eset hogy 25 év alatt megy 10 ezret) akkor valószínű hogy cserélni kell.

2017. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ennyire nem látványos a dolog. A vízpumpa öntvény esetleg. De ha nem a vezérlés hajtja a vízpumpát?

Nekem januárban volt vezérléscserém. 4év/95.000km-t futott a szett. Szemre semmi nem látszott rajta. A szíjon még a feliratok is tökéletesen olvashatóak voltak.

Ha már repedezett és akadoznak, nyekeregnek a görgők, az elég szélsőséges eset.

De ha amúgy is le van véve a szíj, görgők, akkor már lényegében mindegy is hogy a régit rakod vissza, vagy az újat.

2017. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Németből való a kocsi.
2017. máj. 5. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudod ellenőrízni.
2017. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerelő ránéz látni fogja ha valóban 10k van benne
2017. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!