Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Majdnem dieselt tankoltam a...

Majdnem dieselt tankoltam a benzines autómba, illetve pár csepp ment is bele a töltőpisztolyról, lehet így baja?

Figyelt kérdés
Elég fáradt voltam és véletlenül a diesel töltőpisztolyát vettem le és már nyomtam volna a betöltőnyíláshoz, de nem ment bele (ez a szerencsém), ekkor jöttem rá, hogy figyelmetlen voltam. A számláló még nem indult el, de a töltőpisztolyról pár csepp diesel már belecsöpögött a tankba. Utána visszatettem a diesel töltőpisztolyt és fogtam a 95-öst, majd teletankoltam az autót. Most meg azon parázok, hogy ha előbb levettem a dieselt, majd visszatettem, és utána vettem le a 95-öst, akkor a 95-ös csőből biztosan benzin folyt? A nyugtán SHELL FUELSAVE EURO95 szerepel. Biztos, hogy benzin került az autómba, valamint nem lesz baja a pár csepp lecsöpögött dieseltől?

2017. máj. 5. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ígyy történt ,akkor nem diselt tankoltál és nem lesz a pár csepptől semmi baja az autónak sem.
2017. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
még literektől se lenne baja
2017. máj. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.

Még ha pár litert tényleg beletankoltál volna, akkor sem.

2017. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egy liter vizet is beletölthetnél, attól se lenne baja. De ez nyilván baromság, úgyhogy ne csináld. :)
2017. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért a víz és a benzin tudtommal nem igazán keveredik, szóval abból lehetnének érdekes dolgok, mikor a tiszta vizet küldi be a motorba, bár ez attól is függ, hogy pontosan a tank aljáról szívja-e a pumpa vagy feljebb kicsit.


Amúgy meg semmi baja nem lesz a gázolajtól.

2017. máj. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodban is ott van a lényeg: benzines autóba nem tudsz gázolajat tankolni, mert a töltőpisztoly nem fér be.
2017. máj. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kiitos ***** válasza:
6%

Pár csepp ment bele? Az semmi de ahogy előttem írták nem lenne baja több litertől sem.

A 95-ös tankolócsőből csakis 95-ös benzin jön, másik tartály, másik szivattyú mint a gázolaj.

A baj akkor van amikor dízel autóba tankolnak benzint, az sokba kerülhet.

2017. máj. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Pont fordítva,benzinesbe diesel be sem szabad indítani(nem pár csepp). Dieselbe benzin megengedett 10%. Régebben az autókba így tankotak télen, hogy ne dermedjen le.
2017. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!