Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ciki ha 19 mindjárt 20 évesen...

Ciki ha 19 mindjárt 20 évesen nincs jogsim?

Figyelt kérdés
Eddig nem is nagyon foglalkoztatott a dolog, mivel busszal járok így is úgy is suliba, jelenleg elsőéves egyetemista vagyok és hát..mindjárt 20 éves leszek, kezdem úgy érezni hogy ideje lenne jogsit szerezni, csak a gond az hogy nincs rá pénzem a szüleim meg nem fogják kifizetni..sajnos még egy 10 ezrest se adnak bele mert "másra kell a pénz"..gondoltam elmegyek dolgozni most nyáron és hátha, viszont csak 2 hónapot tudok dolgozni mert vizsgaidőszak lesz és valószínűleg úgy se fogok elegendő összeget keresni, szóval kicsit keservesen érzem magam..ciki hogy 20 évesen még nincs jogsim? :S Nem érzem szükségesnek de körülöttem szinte majdnem mindenkinek van, és már 17-18 évesen csinált, de hogy? Ja a szülők..:)))
2017. máj. 8. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Van aki simán lehúzza az életét jogsi nélkül, ha kocsid nincs, akkor minek, hogy menőzhess vele?
2017. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a jogosítvány az arra jó, hogy vezethess vele valamilyen gépkocsit vagy motort (gyanítom nem mindjárt buszra akarsz D-kategóriát :-) de ha nem használod, akkor csak pénzkidobás! Én 29 vagyok és nincs jogsim, és tudod mit, amíg nem lesz szükségem rá, én nem is fogok csináltatni, minek? Jelenleg nekem a gyaloglás/bicikli/busz/vonat bőven jó, munkám se olyan, hogy naponta kelljen szaladgálni A-ból X-be, akkor meg?
2017. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak jó lenne a tudat hogy végre ez is meg van, és majd ha álláskeresésbe kezdek jó pont ha van jogsim. Meg hát amúgy is..
2017. máj. 8. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha neked lelkileg fontos, akkor csináld, de a munkahelyek jelentős része nem nézi, hogy van-e jogsid, nyilván ha olyan munkakörbe dolgozol mondjuk ilyen üzletkötő vagy területi képviselő na ott nyilván kell, de amúgy nem létfontosságú. Ártani nem árt, ha van, kevesebb nem leszel tőle, igazán több se...
2017. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak A kategória van, 37 évesen.

Nem vágyom autóra, már a motorozás élménye se a régi.

Kisteherautót azaz pick-up rendszeresen vezetek a telkemen, de nem fog meg.

2017. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
jogsi helyett javaslom:jó eredményű diploma+felsőfokú idegennyelv, egészséges életvitel, megbízható barátnő,és biztos állás. Ha ez megvan, röhögve szerzed meg a jogsit.
2017. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

jogsi helyett javaslom:jó eredményű diploma+felsőfokú idegennyelv, egészséges életvitel, megbízható barátnő,és biztos állás. Ha ez megvan, röhögve szerzed meg a jogsit...és senki nem fogja megkérdezni mikor szerezted...


sok sikert.

2017. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne ez ciki? Én is 21 évesen, főiskolásként szereztem meg, és egyáltalán nem éreztem addig hátrányát.


Anno én úgy voltam vele, hogy nagy nehezen összeszedtem a pénzem egy kocsira és a jogsira, és csak azután kezdtem bele a vizsgába. Na ne gondoljon senki luxusautó árára, első kocsim 180 ezerért vettem. Ehhez jött az akkori áron nagyjából 120 ezerbe kerülő jogsi. 400 ezer volt a keretem, szóval bőven belefért pár javítás is a kocsin. (nagy részét itthon én csináltam meg)


Amúgy azért vettem a kocsit, mert utána már ezzel jártam én plusz 2 ember a fősulira, majd annak befejezése után munkába. Ezzel pénzt spóroltam, mert így olcsóbb volt, mint a vonatjegy, és nem mellesleg kényelmesebb.


Így én azt tudom tanácsolni, hogy amíg nincs szükséged rá, vagy nem lesz kéznél egy kocsi, hogy használd is a jogsit, nem szükségszerű, hogy gyorsan megcsináld. Nekem is voltak anno ismerőseim, akik már 17 évesen jogsit szereztek, de kocsiban csak 5-6 év múlva ültek újra volán mögé. Ennek pedig én nem sok értelmét látom.


Ugyanakkor amit írtál, hogy álláskeresésnél plusz pont, nos, ez is igaz. De csak akkor, ha olyan jellegű a munka, hogy mobilitást kíván.

2017. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!