Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia alapjárat hiba?

Hajasko kérdése:

Skoda Octavia alapjárat hiba?

Figyelt kérdés
Van egy '98-as Skoda Octavia-m, 1.6 L-es benzines. mi okozhatja, hogy néha a fordulatszámom elkezd felfelé menni anélkül, hogy nyomnám a gázt álló helyzetben is. véletlenszerűen jelentkezik a dolog. akár hideg akár meleg motornál. valamikor még indulás előtt álló helyzetben valamikor út közben ha rálépek a kuplungra és leveszem a gázról a lábam nem esik vissza a fodulat hanem emelkedik. néha segít ha játszok a gázpedállal kicsit. de volt olyan is hogy félre kellett állnom mert folyamatosan nyomta a motort, üresben 3-4000 es fordulaton is ment már és még nyomta volna, de inkább leállítottam. 3-4 újraindítás után egyszercsak megjavult. karburátort már többször is takarítottuk, a gáz se szorul (simán jár).
2017. máj. 10. 04:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A vezérlőegység is okozhatja.
2017. máj. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez 3 gyakori hiba egyike lehet:

1, fojtószelep hiba

2, EGR hiba

3, alapjárati motor hiba (ennek a legnagyobb az esélye)


u.i. karburátor nincs a motoron

2017. máj. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dobaijus válasza:
Ugyanez volt a baj nekem is! Egy 4500-5000ft hibarol van szo ami azt meri hogy hany fok van kint es neked ez a mero elromlott ezért valamikor azt erzekeli hogy -40 fok van kint es ezert van hogy magától megy a auto!
2017. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dobaijus válasza:
Meg annyi higy igen en is ezekre a hibakra paszolgatam amit a masodik kommentelo irt de aztan a szamitogeo meg mutatta!
2017. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam vele szerelőnél, ahol elektronikával is foglakoznak. Rákötötték gépre, semmi hibát nem mutatott, 1 napig ott volt a kocsi, de nem tudták a hibát előidézni, számítógép nem mutat semmi hibát. Azt mondták feladják, nem tudnak mihez kezdeni vele. Esetleg folytószelep csere, de nem biztos benne mert jónak tűnik. Elvittem egy másik szerelőhöz is aki skoda szervizben dolgozik. Ő is azt mondta folytószelep. Így rááldoztam egy bontott folytószelepre, de még mindig néha olyan 1500 körül pörög a motor alapjáraton meleg motornál is.
2017. aug. 7. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!